Vyznat se v podmínkách pojistných smluv je oříšek. Mnozí z nás až dodatečně zjistí, že jejich pojištění nepatřilo k nejvýhodnějším. Jak se ale zorientovat v nepřeberné nabídce pojišťoven? Řešení nabízí společnost Rixo se svou mobilní aplikací na srovnávání nabídek tuzemských pojišťoven. Naše Rixo recenze shrnuje, jak aplikace funguje, a zda se vyplatí ji používat.

Co je Rixo

Společnost Rixo rozvíjela od roku 2015 svou myšlenku vytvořit na českém trhu nástroj, který umožní uživatelům lépe porozumět nabídce pojištění. V roce 2018 pak spustila službu DOK, kterou později přejmenovala na RIXO. Rixo patří pod skupinu PPF, nejde tedy o žádné nováčky v oboru. Své pojistné smlouvy si u ní nechalo zkontrolovat přes 8 000 lidí.

Porovnání pojištění s tržními nabídkami

Základním cílem aplikace Rixo je porovnat klientovu pojistnou smlouvu s nabídkami jiných pojišťoven.

Podle společnosti má kolem sedmdesáti procent lidí uzavřeno nevýhodné pojištění. Při výběru pojistky se totiž většina rozhoduje jen podle ceny placeného pojistného. Jenže pojištění je komplexní služba. Klienty by mělo zajímat, jaké jsou limity pojistného plnění, podmínky vyplácení, spoluúčast, územní platnost či případné výluky v pojištění.

Parametrů, které je nutné zohlednit při porovnávání nabídek, může být i několik stovek. I když existují i jiné online srovnávače pojistného, Rixo pracuje s konkrétními daty klienta. Může tak skutečně posoudit, které pojištění je pro tu kterou osobu výhodné.

VYZKOUŠET RIXO ZDARMA

 

Co Rixo nabízí

V prvé řadě získá uživatel aplikace přehled o svých pojistných smlouvách. Pokud je nahraje na svůj Rixo účet, bude je mít přehledně všechny pohromadě. Může je tak snadněji spravovat. Rixo upozorňuje na blížící se konce data platnosti smlouvy, na termíny placení pojistného atd.

Rixo index

Rixo klientovu smlouvu porovná s ostatními možnostmi na trhu. K tomu je využíván Rixo index. Na stupnici od 0 do 10 vám ukáže, jak je vaše smlouva výhodná oproti nabídkám ostatních pojišťoven.

Pokud získáte známku nižší než pět, je vaše smlouva podprůměrná a měli byste přemýšlet o změně pojištění. Jedná se tedy o srozumitelný způsob hodnocení pro ty, kteří se v oblasti pojištění vůbec nevyznají.

Rixo porovnává smlouvy, které se týkají pojištění vozidla (tedy havarijní pojištění a povinné ručení), pojištění nemovitosti a domácnosti, pojištění odpovědnosti v běžném životě i zaměstnání a životního pojištění, rizikového i úrazového pojištění.

Služby pro spotřebitele jsou zcela zdarma. Rixo totiž inkasuje provize od pojišťoven. Mezi jeho partnery však patří pouze ověřené pojišťovny.

Jak Rixo funguje

Na začátku je potřeba si založit účet na webových stránkách Rixo. Zadáte e-mail a heslo. Následně máte na výběr několik způsobů, jak umožnit Rixu zkontrolovat vaše pojistné smlouvy. Pokud máte smlouvy v elektronické podobě, nahrajete je na účet. Papírové smlouvy lze vyfotografovat a fotky na účet poslat. Rixo vysvětluje důkladně jednotlivé kroky nahrávání, je proto snadné i pro lidi, kteří si s počítačem tolik nerozumí.

Neumíte smlouvu najít nebo ji máte uloženou někde daleko? V takovém případě Rixo umožňuje, abyste mu poskytli plnou moc a doklad identity, a vaši smlouvu si vyžádá přímo od pojišťovny a samo ji nahraje do systému.

  1. Po získání smluv je Rixo zkontroluje a to jednak pomocí počítačového algoritmu, tak i expertem přes pojištění.  Celý proces trvá pět pracovních dní, při získávání smluv skrze plnou moc asi dva týdny.
  2. Následně je vaše smlouva ohodnocena pomocí Rixo indexu. Nabídne vám alternativy od svých partnerských pojišťoven. Ty samozřejmě nemusíte využít.
  3. Rixo bude hlídat platnost nahraných smluv a upozorní vás, když vám pojistka bude končit. Také vám připomene, že musíte zaplatit pojistné.

Pokud pojištění sjednáno nemáte, můžete si nechat vyhledat i zcela nové. Do druhého dne vám Rixo připraví návrhy pojistek vhodných právě pro vás.

Rixo recenze: výhody a nevýhody

Rixo je skutečně originální službou na českém trhu. Nabídky nabízí klientovi na míru, do ničeho jej nenutí. Kontrola smluv a ostatní služby jsou poskytovány klientům zdarma. Aplikace je uživatelsky přívětivá, snadná na ovládání a díky ní má klient o svých pojistných smlouvách přehled.

Velkou výhodou je, že klient nemusí osobně navštěvovat pobočky pojišťoven a nechat se tlačit do nevýhodné smlouvy. Rixo mu jasně a srozumitelně vysvětlí, jak moc je jeho pojištění výhodné či nevýhodné.

Rixo recenze jsou pozitivní a zkušenosti uživatelů neodhalují žádné problémy. Jediný zádrhel vidíme v poskytování osobních údajů třetí osobě, která je pouze zprostředkovatelem pojištění, a ještě ke všemu online, kdy i při nejlepším zabezpečení vždy hrozí úniky citlivých dat. Nicméně Rixo dodržuje při nakládání s osobními údaji nařízení GDPR.

Ne každému může vyhovovat online aplikace, kdy nabízené pojistné smlouvy nemůže prokonzultovat s odborníkem na pojištění osobně. Avšak vzhledem k tomu, že je Rixo bezplatnou službou s nezávaznými nabídkami, může jej zájemce o pojištění brát jako přípravu předtím, než se s pojišťovacími agenty případně setká.

Naše Rixo recenze tak dopadá celkem pozitivně. Rixo našlo způsob, jak pomoci lidem, aby se mohli bránit proti nevýhodným nabídkám, pochopili obsah svých pojistných smluv a dokázali se rozhodovat v komplikovaném světě pojišťovnictví.

VYZKOUŠET RIXO ZDARMA