Hledáte informace o tom, jak založit bankovní účet na Slovensku zdarma, který konkrétně si vybrat a jaké požadavky Slovenské banky vyžadují? Nejen díky Evropské unii, ale především z naší společné historie je založení účtu pro Čechy velmi jednoduché, přestože se de facto jedná o bankovní účet v zahraničí. Používání měny Euro trochu situaci komplikuje, ale i tak využívají mnozí Češi místní slovenský bankovní účet.

Řada podnikatelů a společností udržuje se Slováky úzké obchodní styky, oblíbené jsou e-shopy, které obsluhují zákazníky jak z České republiky, tak Slovenska. Mnoho lidí má navíc na Slovensku příbuzné, jiní jezdí lyžovat do Tater a obdivovat krásy slovenské přírody. Pokud máte také nějaké vazby na Slovensko, může i pro vás být poměrně výhodné založit si bankovní účet na Slovensku.

Důvody k založení bankovního účtu na Slovensku

Jak založit bankovní účet na Slovensku? Tato operace není nijak komplikovaným krokem. Založení účtu lze doporučit kupříkladu v okamžiku, kdy majitel provádí časté česko-slovenské platby, jindy potřebuje eurový účet z té příčiny, aby mohl držet úspory v eurech. Další častým důvodem vedení bankovního účtu na Slovensku je dlouhodobé přestěhování či výkon práce na Slovensku.

Nejznámější bankovní účty na Slovensku

Jaké jsou nejlepší bankovní účty? Provedli jsme průzkum aktuální nabídkou, jaké bankovní účty slovenské banky nabízí a vybrali jsme ty, které jsou nejzajímavější pro České občany. Řada z nich nabízí navíc vedení zdarma, takže pro vás představují minimální závazky.

FIO osobní účet

Na jednom z předních míst je bezesporu možné doporučit FIO osobní účet. FIO banka působí i v Čechách a majitel účtu získá nejen zdarma vedený bankovní účet pro cizince, ale současně se může těšit z toho, že i veškeré platby na území České republiky, v rámci Slovenska a v eurech v rámci SEPA plateb jsou bezplatné.

K založení účtu se ale musíte vydat na Slovensko, protože online je to umožněno pouze občanům této země. Zde složíte minimální zůstatek 10 eur a můžete se těšit i z bezplatné platební karty MasterCard, jež je vedena k účtu. První výběr z bankomatu jejím prostřednictvím je zdarma, za další se platí 1,20 eura. Dalším kladem účtu je skutečnost, že si jej majitel může založit účet hned v 15 rozličných měnách.

KontoPlus Privatbanky

Občané České republiky si mohou otevřít také KontoPlus u Privatbanky. Založení slovenského účtu z ČR však není ani zde možné. Majitel účtu si může vybrat, jestli chce mít účet vedený v eurech nebo v korunách.

Minimální zůstatek na něm musí být 25 eur, přičemž za příchozí a odchozí platby, jež jsou zadány elektronicky v Evropské unii, neplatí dotyčný ani korunu. Debetní platební karta MasterCard Standard vyjde na 20 eur. Počítat je nutné rovněž s náklady na případný výběr z bankomatů, protože kromě bankomatů Sberbanky jsou jinde výběry zpoplatněné.

mKONTO u mBank

Další možnost představuje i založení účtu mKONTO u mBank. Také tento účet je lákavý tím, že jsou u něho bezplatné veškeré příchozí i odchozí platby. Založit si ho člověk může online, přes telefon i v kiosku mBank. Pro jeho vlastnictví ale musí splňovat podmínku, že má trvalý nebo dočasný pobyt na Slovensku nebo alespoň disponuje registrovaným právem na pobyt v tomto státě.

ZALOŽIT mBANK ZDARMA

Tento bankovní účet je možné doporučit především lidem, kteří platí kartou, protože v okamžiku, kdy měsíční obrat plateb kartou nepřesáhne 20 eur, je nutné počítat s poplatkem 1 euro.

Jeden výběr měsíčně na Slovensku i v zahraničí je poskytován zcela zdarma. Dalších výběrů zdarma je možné dosáhnout po získání určitých objemů plateb kartou. Každý, kdo si není jistý, zda je pro něho tento účet ten pravý, a chtěl by si jej vyzkoušet, jistě ocení i skutečnost, že prvního čtvrt roku po vydání karty se může těšit z jejího vedení zadarmo.

Výhody bankovního účtu na Slovensku

Bankovní účet na Slovensku s sebou tedy může pro svého majitele přinést celou řadu výhod. Při jeho výběru je nutné vždy pamatovat na to, kvůli jakému účelu si jej jeho majitel primárně zakládá. Tato důkladná rozvaha je základním krokem k tomu, aby s ním byl člověk v budoucnu spokojený.

Posílání českých korun na Eurový účet (CZK, EUR)

Na Slovensku budete mít otevřený Eurový účet a jeho vedení může být zdarma. Avšak pokud budete chtít poslat peníze ze svého českého účtu na slovenský Eurový účet, bude pro vás výhodnější využít službu Wise než-li standardní SEPA převod banky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Provedli jsme důkladný průzkum poplatků za převody českých korun na Eura, který jsme zveřejnili v článku Nejvýhodnější převod CZK na EUR z korunového na eurový účet.

Banky na Slovensku

Slovenské banky, které nejsou největší a nejznámější.

Název bankyKód bankyOznačení bankySWIFT kód
ABN AMRO Bank8350ABNASAABNASKBX
AXA Bank Europe8380AXABSA-
Banco Mais8400MAISSA-
Crédit Agricole Corporate and Investment Bank8020CRLYSACRLYSKBX
Citibank Europe8130CITISACITISKBA
Commerzbank Aktiengesellschaft8050COBASACOBASKBX
Československá obchodná banka7500CEKOSACEKOSKBX
ČSOB stavebná sporiteľňa8170CSOBSAKBSPSKBX
Prima banka Slovensko5600PKBAKOMASK2X
Eximbanka SR8160EXSREXSKSKBX
Fio, sporiteľné družstvo8330FIOZSAFIOZSKBAX
HSBC Bank8300MIDLSAHSBCSKBA
ING Bank7300INGBSAINGBSKBX
J&T Banka, pobočka zahraničnej banky8320JTBPSAJTBPSKBA
Komerční banka Bratislava8100KOMBSAKOMBSKBA
Národná banka Slovenska0720NBSLNBSBSKBX
Poštová banka6500PABKPOBNSKBA
Privatbanka8120BASLBSLOSK22
Prvá stavebná sporiteľňa5900PSSPPRVASKBA
Slovenská sporiteľňa0900SLSPGIBASKBX
Slovenská záručná a rozvojová banka3000SLZBSLZBSKBA
Štátna pokladnica8180SPSRSPSRSKBA
Tatra banka1100TATRTATRSKBX
UniCredit Bank Slovakia1111UNCRUNCRSKBX
Prima Banka (bývalá Sberbank)3100LUBALUBASKBX
VÚB banka0200SUBASUBASKBX

Bankovní účet na Slovensku není možné založit online

U slovenských bank se bohužel nelze setkat s tím, že by nabízely možnost založení slovenského účtu z České republiky online. Ve chvíli, kdy člověk potřebuje bankovní účet na Slovensku se, ale jednorázový výlet na Slovensko za účelem založení bankovního účtu jistě vyplatí.

Jak ušetřit peníze

Ať už budete cestovat po Evropě anebo mimo, ve většině turistických oblastech zaplatíte platební kartou bez problému. Nějaká hotovost se určitě hodí, ale eura v bankovním účtu oceníte také. Není třeba vyměňovat všechnu hotovost, když můžete platit debetní kartou se středovým kurzem.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

  • Na multiměnovém účtu Wise můžete mít a směňovat 50 různých měn (vč. CZK, EUR, USD, GBP).
  • Účet Wise je zcela zdarma (založení, vedení i zrušení).
  • Možnost aktivovat virtuální kartu pro bezpečné platby na internetu.
  • Funguje to jednoduše přes webovou i mobilní aplikaci.