Převod peněz, Zkušenosti

Nejvýhodnější převod CZK na EUR z korunového na eurový účet

Mnoho českých bank již umožňuje klientům otevřít eurový účet bez poplatků a jeho vedení je také zdarma. Problém ale nastává ve chvíli, kdy potřebujeme na tento eurové účet poslat peníze. Kurz, který české banky nabízí při převodu CZK na EUR není až tolik výhodný. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se peníze převést z českého na eurový účet přes P2P službu Transferwise.

Provedli jsme důkladný průzkum u jednotlivých bank v České republice, na kolik přesně vychází jednotlivé převody českých korun na eura a nabízíme srovnání se službou Transferwise. Ta nabízí velmi zahraniční převody měn se středovým kurzem a je stále více populární, protože převody jsou pro klienty výhodnější než u jejich vlastní banky.

Převod 10 000 Kč na Eura

Pokud chceme převést z českého účtu na eurový účet částku 10 tisíc korun, pojďme se podívat, kolik dostaneme euro od jednotlivých bank či mimobankovních služeb.

Transferwise P2P směnárna

Pokud budeme posílat 10 tisíc korun skrze službu Transferwise, obdržíme na eurový účet 391,67 EUR. Uvádíme ji na prvním místě, protože se jedná nejvýhodnější převod v porovnání s níže hodnocenými bankami.

Aktuální a oficiální převodní kurzy a kalkulačky Transferwise najdete zde.

 

FIO banka

Při zaslání 10 tisíc Kč z českého účtu vedeného u FIO banky získáme 385,40 EUR.

Aktuální kurzování lístek najdete vždy ve svém internetovém bankovnictví FIO banky vpravo úplně dole na stránce.

Komerční banka

Pokud budete zasílat částku 10 tisíc Kč z účtu Komerční banky, dorazí vám na eurový účet 385,99 EUR.

Aktuální kurzování lístek KB najdete zde.

ČSOB

Při využití služeb ČSOB a zaslání 10 tisíc korun banku na eurový účet získáme 385,46 EUR.

Aktuální kurzování lístek ČSOB najdete zde a využít můžete i chytrou kalkulačku.

Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí při převodu 10 tisíc Kč v porovnání s dalšími českými bankami nevýhodný kurz a při využití služeb bychom získali 384,75 EUR.

Kurzování lístek a kalkulačku České spořitelny najdete zde.

Moneta (bývalá GE Money)

Pokud chceme zaslat české koruny na eurový účet a využijeme k tomu banku Moneta, díky kurzu 26,164 získáme ze zaslané částky 10 tisíc Kč pouze 382,2 EUR. To je v porovnání s ostatními českými bankami velmi nevýhodné.

Aktuální kurzování lístek Monety najdete zde.

AirBank

Pokud využijeme služby AirBank a budeme zasílat 10 tisíc Kč na eurový účet, obdržíme 385,55 EUR.

Aktuální kurzování lístek Air Bank najdete zde.

Shrnutí, jak provést převod co nejlevněji

V porovnání, ve kterém jsme kalkulovali s převodem 10 tisíc korun vychází, že převod přes P2P směnárnu Transferwise je výhodnější než přes tradiční banku. Z banek vyšla jako nejvýhodnější Komerční banka.

Důležité je však zmínit, že výhodnost převodu záleží do jisté míry na částce, kterou chcete převádět. Pokud bychom převáděli pouze 1 000 Kč, pak Transferwise nebude nejvýhodnější a bude to právě Komerční banka, která bude na prvním místě. Avšak už při částce 2 000 Kč, které bychom chtěli převést na eurový účet, tak vychází výhodněji Transferwise. Pro jakýkoli převod českých korun na eurový účet, který je vyšší než 2 000 Kč je výhodnější přes Transferwise.

Pokud převádíme jednotky tisíců korun, pak je rozdíl v převodu pouze v jednotkách euro. V případě, že budete ale převádět 20 tisíc korun a více, pak se rozdíl vyšplhá i na několik desítek EUR.

Kdybychom chtěli poslat z českého účtu na eurový 50 tisíc korun, pak skrze Transferwise obdržíte 1958,35 EUR a skrze Komerční banku 1929,90 EUR. A to je rozdíl téměř 30 EUR.

Kurz převodu rozhoduje o výhodnosti

Poplatky už dávno nejsou jediným faktorem, který jako klienti musíme sledovat. Banky často skrývají své nulové poplatky za natažené a nepřiměřené kurzy. Vždy si ověřujte kurzovní lístek vaší banky a srovnejte si možnosti odesílání peněz skrze další banky či alternativní ověřené služby.

Podívejte se na návod, jak zasílat peníze přes Transferwise, která vyšla v našem průzkumu jako nejvýhodnější.

NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET WISE

LEVNÝ PŘEVOD TRANSFERWISE

9.5

Středový kurz

9.9/10

Bezpečnost

10.0/10

Online

10.0/10

Rychlost

8.0/10

Výhody

  • Středový kurz
  • Nejnižší poplatky
  • Návod v češtině na našem blogu

Nevýhody

  • Rychlost (1-2 pracovní dny)
  • Prostředí v angličtině
Previous ArticleNext Article

Nejvýhodnější převod CZK na EUR z korunového na eurový účet

4 min
Send this to a friend