Mnoho českých bank již umožňuje klientům otevřít eurový účet bez poplatků a jeho vedení je také zdarma. Problém ale nastává ve chvíli, kdy potřebujeme na tento eurový účet poslat peníze. Kurz, který české banky nabízí při převodu CZK na EUR není až tolik výhodný. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se peníze převést z českého na eurový účet přes službu Wise.

Vyzkoušet Wise zdarma

Wise je multiměnový účet, ve kterém si snadno nastavíte účet s bankovními údaji pro eura. Převody jsou se středovým kurzem a nízkými poplatky. Při posílání peněz CZK – EUR se jedná o výhodnější způsob než-li přes české banky.

Provedli jsme důkladný průzkum u jednotlivých bank v České republice, na kolik přesně vychází jednotlivé převody českých korun na eura a nabízíme srovnání se službou WISE. Ta nabízí velmi zahraniční převody měn se středovým kurzem a je stále více populární, protože převody jsou pro klienty výhodnější než u jejich vlastní banky.

Převod 10 000 Kč na Eura

Pokud chceme převést z českého účtu na eurový účet částku 10 tisíc korun, pojďme se podívat, kolik dostaneme euro od jednotlivých bank či mimobankovních služeb. Nezapomeňte se dívat vždy po informacích k devizách (bankovní peníze) a nikoli valutách (fyzické peníze). V našem případě totiž převádíme 10 tisíc korun na eura na bankovních účtech (nikoli fyzicky ve směnárnách).

KdeKurzPošleteObdržíte
UniCredit Bank1 Euro = 24,347 Kč10 tisíc Kč410.73 Eur
Raiffeisen Bank1 Euro = 24,328 Kč10 tisíc Kč411 Eur
MONETA Money Bank1 Euro = 24,317 Kč10 tisíc Kč411,23 Eur
mBank1 Euro = 24,223 Kč10 tisíc Kč412.83 Eur
ČSOB1 Euro = 24,151 Kč10 tisíc Kč414.06 Eur
Česká spořitelna1 Euro = 24,118 Kč10 tisíc Kč414.63 Eur
Airbank1 Euro = 24,110 Kč10 tisíc Kč414.77 Eur
Komerční banka1 Euro = 24,096 Kč10 tisíc Kč415 Eur
Oberbank AG1 Euro = 24,057 Kč10 tisíc Kč415.68 Eur
Wise1 Euro = 23,495 Kč10 tisíc Kč419.89 Eur

Aktualizováno 27.4.2023

Nejlevnější převod peněz s Wise

převod 10 tisíc Kč na Eura

Wise zatím není přeložen do češtiny, ale s naším českým návodem zvládnete vše snadno a rychle.

Pokud budeme posílat 10 tisíc korun skrze službu Wise, obdržíme na eurový účet 419.89 EUR. Uvádíme ji na prvním místě, protože se jedná nejvýhodnější převod v porovnání s hodnocenými bankami.

Jak dlouho trvá převod? Máte na výběr rychlý převod, který je obvykle do 3 hodin od vašeho odeslání. Alternativou je pomalejší převod, který trvá do 2 pracovních dnů. Pokud nepotřebujete převést české koruny na Eura rychle, pak využijte pomalejší převod, protože ušetříte na poplatku a obdržíte ještě více Eur.

nejlevnější převod na eura

Jak vidíte, poplatek je poloviční a vy tak při převodu 10 tisíc korun získáte 423.52 Eur.

Čím více peněz (českých korun) budete převádět na Eura, tím výhodnější převod s Wise uděláte. Jinými slovy, tím více Eur získáte.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Aktuální a oficiální převodní kurzy a kalkulačky Wise najdete zde.

FIO banka

fio banka kurzovní lístek eur

Při zaslání 10 tisíc Kč z českého účtu vedeného u FIO banky získáme 414.26 EUR.

Fio banka nabízí poměrně dobrý kurz CZK / EUR, patří mezi lepší banky v České republice v oblasti směn peněz. Klienti převody CZK a EUR využívají především při platbách na Slovensko a také při investování do akcií skrze platformu eBroker.

Přesto je však výhodnější neprovádět směnu na Eura v internetovém bankovnictví, ale za pomoci služby Wise, která převod zařídí levněji a pro vás výhodněji.

Aktuální kurzovní lístek najdete vždy ve svém internetovém bankovnictví FIO banky vpravo úplně dole na webové stránce.

Komerční banka

komerční banka kurzovní lístek

Pokud budete zasílat částku 10 tisíc Kč z účtu Komerční banky, dorazí vám na eurový účet 415 EUR. Komerční banka patří k jedněm z nejlepších bank v České republice a směna českých korun na eura je zde poměrně dobrá ve srovnání s jinými českými bankami. Stále ale existují výhodnější možnosti, jak posílat peníze na eurové účty.

ČSOB banka

čsob kurzovní lístek

Při využití služeb ČSOB banky (Československá obchodní banka, a. s.) a zaslání 10 tisíc korun banku na eurový účet získáme 414 EUR. Přestože ČSOB k řadě běžným účtům pro nepodnikate i podnikatele nabízí eurový účet zdarma, převod českých korun na euro účet byste měli zprocesovat spíše jinak než přímo v bance. Dokážete tak ušetřit a obdržíte více eur, zejména při větších převodech peněz (nad 10 tisíc korun je částka už znatelná).

Česká spořitelna

česká spořitelna kurzovní lístek

Česká spořitelna nabízí při převodu 10 tisíc Kč v porovnání s dalšími českými bankami poměrně nevýhodný kurz a při využití služeb bychom získali pouze 414.628 EUR.

Kurz České spořitelny je značně posunutý od středového kurzu ČNB, a proto zde nedoporučujeme převádět české koruny na Eura.

Moneta Money Bank (bývalá GE Money)

moneta kurz czk eur

Pokud chceme zaslat české koruny na eurový účet a využijeme k tomu banku Moneta, můžeme si dopředu snadno zjistit, kolik Eur dostaneme za české koruny. Moneta přichystala uživatelsky příjemnou kalkulačku.

Pokud chcete vyměnit 10 tisíc Kč na Eura, nezapomeňte v kurzovním lístku sledovat řádek Prodáváme. Banka vám prodává Eura, vy je nakupujete.

Přestože Moneta zobrazuje, že směna platných bankovek a mincí je bez poplatku, kurz který nabízí je oproti středovému kurzu ČNB velmi posunutý. To pro vás znamená, že takový převod peněz není výhodný a raději využijte jiné služby.

AirBank

airbank kurzovní lístek czk eur

Pokud využijeme služby AirBank a budeme zasílat 10 tisíc Kč na eurový účet, obdržíme 414.25 EUR. Airbank patří mezi mladší banky v České republice a na směny a převody peněz do zahraničí není nejsilnější, patří spíše k podprůměru. Při převodu na eura spíše doporučíme využít jiné služby. Eurový účet u Airbank stále mít můžete (i zdarma), avšak převody CZK na EUR zajistěte např. skrze Wise.

Jak provést převod co nejlevněji

V porovnání, ve kterém jsme kalkulovali s převodem 10 tisíc korun vychází, že převod přes Wise je výhodnější než přes tradiční banku. Z českých bank vyšla jako nejvýhodnější Komerční banka.

Důležité je však zmínit, že výhodnost převodu záleží do jisté míry na částce, kterou chcete převádět. Pokud bychom převáděli pouze 1 000 Kč, pak Wise nebude nejvýhodnější a bude to právě Komerční banka, která bude na prvním místě. Avšak už při částce 2 000 Kč, které bychom chtěli převést na eurový účet, tak vychází výhodněji Wise. Pro jakýkoli převod českých korun na eurový účet, který je vyšší než 2 000 Kč je výhodnější přes Wise.

Pokud převádíme jednotky tisíců korun, pak je rozdíl v převodu pouze v jednotkách euro. V případě, že budete ale převádět 20 tisíc korun a více, pak se rozdíl vyšplhá i na několik desítek EUR.

Kdybychom chtěli poslat z českého účtu na eurový 50 tisíc korun, pak skrze WISE obdržíte 1958,35 EUR a skrze Komerční banku 1929,90 EUR. A to je rozdíl téměř 30 EUR.

Kurz převodu rozhoduje o výhodnosti

Poplatky už dávno nejsou jediným faktorem, který jako klienti musíme sledovat. Banky často skrývají své nulové poplatky za natažené a nepřiměřené kurzy. Vždy si ověřujte kurzovní lístek vaší banky a srovnejte si možnosti odesílání peněz skrze další banky či alternativní ověřené služby.

Podívejte se na návod, jak zasílat peníze přes Wise, která vyšla v našem průzkumu jako nejvýhodnější.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE


Použité zdroje: