Bankovní účet v zahraničí

Bankovní účet ve Švýcarsku – Jak založit a co nabízí?

bankovní účet ve Švýcarsku

Bankovní účet nemusíte vést pouze v České republice. Otevřít si jej můžete i v zahraničí, což má pro řadu občanů spoustu zajímavých výhod. Tématem tohoto článku bude bankovní účet ve Švýcarsku. V zemi zaslíbené, kde lze čerpat díky jejich tamnímu systému řadu příjemných benefitů.

Možná se ptáte, proč se vůbec zaměřovat na založení účtu ve Švýcarsku? Jaký to pro vás bude mít přínos, vlastnit účet v zahraničí? Na takové otázky existují poměrně jednoduché odpovědi.

 • Pracujete ve Švýcarsku, tak chcete logicky vlastnit i bankovní účet v této zemi, na který vám bude chodit výplata.
 • Chcete diverzifikovat měnové riziko.
 • Rádi byste získali více anonymity díky současnému bankovnímu systému Švýcarska.

Jaké se nabízí švýcarské banky?

Pokud chcete mít účet ve Švýcarsku, měli byste vědět o tom, jaké typy bankovních institucí vám vlastně nabízí takové možnosti. V tomto směru můžete objevit hned na několik charakterově odlišných společností.

Mezi největší banky ve Švýcarsku patří rozhodně Union Bank of Switzerland a Credit Suisse. Ty mimochodem spadají i k velkým bankám v celosvětovém měřítku. Narazit samozřejmě můžete i na řadu konkurenčních subjektů, jež se mohou dostat do vašeho výběru.

Založení účtu ve švýcarské bance lze realizovat u těchto bank.

 • Kantonální banky – V zemi se nachází přibližně 24 kantonálních bank.
 • Regionální banky a spořitelny – V této kategorii společností naleznete až 63 bankovních institucí. Velká spousta z nich je mimo jiné zapojena do bankovního spolku RBA – Gruppe. K těm dominantním patří rozhodně Baloise Bank SoBa a Neue Aargauer Bank.
 • Raiffeisen banky – Jde o banky spjaté se známou finanční skupinou Raiffeisen Schweiz, která má přes 300 bank po celém území Švýcarska.
 • Zahraniční banky – Do této skupiny spadají ostatní světoví hráči na bankovním trhu. Je to například PNP Paribas nebo HSBC Private Bank.

Když nahlédnete do švýcarského bankovnictví zjistíte, že tamní trh se rozděluje na dva typy bankovních společností. Tu první skupinu představují komerční švýcarské banky. Druhou pak tvoří privátní účty, které jsou mnohdy označovány jako kolaterální úschovny.

Anonymní bankovní účet ve Švýcarsku

Druhá zmíněná skupina, privátní účty, tedy kolaterální úschovy spadají pod označení anonymní bankovní účet. Tento druh účtu je však aktuálně v ohrožení, protože Švýcarsko má před sebou dohodu mezi Evropskou Unií a Švýcarskem o automatické výměně informací o bankovních účtech. Účinnost této dohody platí od roku 2018.

Privátní účty jsou také ošemetné z hlediska dědictví, do něhož primárně nespadají. Tudíž je nutné volit privilegované osoby, u kterých musíte uvést přesné identifikační údaje. Jakákoliv chyba se nemusí vyplatit, a proto pokud máte v plánu vkládat větší majetek na bankovní účet ve Švýcarsku, je vhodné se o tom poradit s odborníkem.

Jak si založit konto ve Švýcarsku?

Při hledání odpovědi na otázku, jak založit účet v zahraničí, potažmo ve Švýcarsku, narazíte na poměrně jednoduché řešení. A to prostřednictvím online cesty. V žádném případě tak nemusíte navštěvovat některou z poboček vámi vybrané bankovní společnosti.

Zajímavostí je, že můžete navštívit také švýcarské banky v ČR, mezi které patří jistě Lombard Odier Darier Hentsch & Cie (Praha 1) nebo UBS AG (Praha 5).

Počítat byste měli rozhodně s tím, že hlavní měnou, v níž bude veden bankovní účet je Švýcarský frank.

Požadované dokumenty pro otevření bankovního účtu

Při žádosti se připravte na doložení několika důležitých dokumentů.

 • Nutnost předložit pas, občanku a někdy dokonce povolení k pobytu.
 • Některé banky vyžadují i potvrzení od zaměstnavatele.
 • Určité banky naopak chtějí prohlášení, že nevlastníte americké občanství.

Setkat se v tomto směru můžete i s jinými požadavky, které ale nejsou běžným standardem a budou se týkat jen méně známých a vybraných švýcarských bank.

Bankovní účet ve Švýcarsku vám samozřejmě dává stejné možnosti jako ten v České republice.

 • Expresní převody peněz do 30 minut.
 • Moderní a přehledné internetové bankovnictví, v němž nastavíte všechny služby.
 • Na trhu je i spousta bezplatných švýcarských účtů oproštěných od jakýchkoliv poplatků za vedení.

Spořící účet ve Švýcarsku

V souvislosti s bankovním účtem ve Švýcarsku se nabízí otázka, zda si nepořídit také spořící účet ve Švýcarsku? To znamená takový produkt, který bude generovat zajímavé úroky a přinášet odpovídající zisky? S tímto segmentem musíte mít zkušenosti, abyste své peníze zhodnocovali a vyplatil se vám tento krok. Před založením spořicího účtu přemýšlejte o následujících věcech.

 • Peníze obvykle nejsou pojištěny u fondů.
 • Jde o spořicí účet, takže výše úrokové sazby nebude horentní.
 • V potaz musíte brát poplatky za transakce a vedení spořicího účtu.

Když se nad tím tak zamyslíte, je otázkou, zda se spoření v CHF vůbec vyplatí.

Jak poslat peníze do Švýcarska

Pokud si založíte bankovní účet online, pak využijte online převod. Porovnejte však TransferWise službu před tím než odešlete peníze ze svého internetového bankovnictví, často je totiž levnější než převod z české banky.

Pokud však chcete zachovat co nejvíce anonymity na svém švýcarském účtu, spíše doporučujeme osobní návštěvu banky a složení peněz v hotovosti. Samozřejmě platí určité limity, následně můžete být požádání nejen o průkaz totožnosti, ale i o vysvětlení původu peněz.

Konzultace zdarma

Máte zájem anebo uvažujete o založení bankovního účtu ve Švýcarsku? Vyplňte kontaktní formulář a získejte bližší informace.

Pečlivě si prosím překontrolujte kontaktní údaje.

 


Otevření účtu ve Švýcarsku

V případě zájmu se můžete obrátit přímo na konkrétní společnosti, které se specializují na otevírání bankovních účtů a zakládání společností v zahraničí. Doporučujeme následující firmy.

FCBA Offshore Ltd

Společnost FCBA Offshore Ltd je specialistou na podnikání offshore. Naším cílem je nalézt v každém obchodním případě offshore řešení na míru osobním či profesionálním potřebám zákazníka a postarat se o všechny administrativní náležitosti registrace offshore společnosti a ostatní povinnosti (včetně účetních) související se závazky měsíčního, čtvrtletního či ročního charakteru.

Advokátní kancelář Mgr. Jan Pernica

Advokátní kancelář Mgr. Jan Pernica poskytuje právní služby v oblasti obchodní práva a podnikatelských záměrů. Věnuje se zakládání nových společností, dílčím úkonům jako je příprava dokumentů k založení společnosti, tvorba obchodních smluv, pracovních smluv a nastavení celkového kontraktačního procesu. Poradenství pro start-upy i podnikatele, kteří chtějí zvýšit svoji anonymitu. Kromě obchodního práva se specializuje také na právo IT.

Previous ArticleNext Article

Bankovní účet ve Švýcarsku - Jak založit a co nabízí?

7 min
Send this to a friend