Majitelé úspěšných firem s vysokými zisky se v posledních letech často poohlíží po možnosti daňové optimalizace svých zisků – převedeno do praxe – nemuseli odvádět na daňových poplatcích tak vysoké částky. Jednou z nejběžnějších možností, kterou podnikatelé v takové chvíli mají je anonymní bankovní účet vedený mimo Českou Republiku.

Co je to anonymní účet?

Anonymní nebo také offshore bankovní účet je v podstatě běžný účet bez jména. Funguje jako standardní platební konto, ovšem banka, která jej poskytuje, se specializuje na udržení vysoké míry ochrany soukromí – anonymitě. Ta samozřejmě nemůže být nikdy stoprocentní, ovšem i v dnešní době se dá v určitých oblastech dosáhnout vysoké míry ochrany osobních údajů.

Anonymní účet může být založen na jméno fyzické osoby anebo na konkrétní offshore společnost.

K čemu je offshore konto vhodné?

Z anonymity při vedení takového účtu vyplívá hned několik výhod. Kvůli mezinárodnímu boji proti praní špinavých peněz a potažmo i terorismu musí alespoň banka vždy vědět, kdo je tzv. benefičním vlastníkem a původcem vkladů, jinak řečeno komu peníze patří.

Tyto informace ovšem nemusí sdělovat vládě, finančním úřadů a stává se z něj tak například účet, na který nemůže exekutor. Funguje tím pádem jako taková anonymní internetová peněženka, o které se nemusí příliš mnoho lidí dozvědět.

Offshore banky

Pokud si myslíte, že je možné zřídit si offshore účet u české banky, budeme vás muset částečně zklamat. Existují banky, které se však na offshore konta přímo specializují, říkáme jim jednoduše offshore banky. Čeští podnikatelé využívají např. bankovní účet v Dubaji. Anonymní konta najdete především v takzvaných daňových rájích – státech, které nepodepsali úmluvu o mezinárodním sdílení takovýchto informací. Níže uvádíme některé z těch nejznámějších a nejvyužívanějších českými podnikateli.

Legální snížení daňových výdajů

Jedním z primárních důvodů, proč si firmy nebo fyzické osoby zakládají offshore konta, je snížení sum, které musejí odvádět státu v rámci daňových předpisů. Taková konta jsou vedena v zemích s mnohem příznivějšími daňovými podmínkami, samozřejmě, všechny transakce musejí probíhat v rámci všech pro ně platných zákonů.

Afrasia

Afro-asijská banka sídlící na ostrově Mauritius. Mezi hlavní výhody účtu u této banky patří absence minimálního požadovaného prvního depozitu, kompatibilita až 30 měn či osobní bankéř. Téměř samozřejmostí je, že při zakládání není nutná osobní návštěva.

ABC Banking Corporation Mauritius

Banka nacházející se opět na ostrově Mauritius. Lákadlem může být například debetní karta MasterCard, vedení účtu a platby zdarma nebo nulový minimální zůstatek.

Choice Bank

Choice Bank naleznete ve státě Belize, účet si ovšem samozřejmě založit online bez nutnosti cestování. Klady této banky spočívají zejména ve vysoké míře anonymity (např. anonymní platební karta), nízké měsíční poplatky. Je zde však podmínka minimálního vkladu alespoň 1000 dolarů.

Euro Pacific Bank

Jednou z klíčových vlastností této banky nacházející se na Svatém Vincentu je striktnost ochrany osobních údajů. Banka se hodí zejména pro obchodníky se zlatem či stříbrem, na svého osobního bankéře získáte kontakt přes telefon, email nebo skype, ovšem minimální vklad činí 500 dolarů.

CIM Bank

Tradiční rakouská banka založená v Ženevě se může pochlubit velmi vysokým respektem k soukromí svých klientů. Další výhodou je rychlé založení účtu (zpravidla do jednoho týdne), kartami VISA , MasterCard nebo American Express. Bohužel za vedení takového účtu zaplatíte poměrně vysoké poplatky.

Bitcoin alternativa

Kryptoměny zachovávají zvýšenou anonymitu jak samotných transakcí, tak jejich vlastníků (odesílatele i příjemce). Přestože není Bitcoin 100% anonymní, dokáže nabídnout mnohé výhody. Pro ještě větší anonymitu se pak využívá kryptoměna Monero. Bitcoin je však kryptoměnou nejsnáze dostupnou a současně nevyžaduje od uživatele tolik technických znalostí. Podívejte se, jak koupit bitcoin nejvýhodněji.

Anonymní bankovní účet v offshore zemi

Doufáme, že díky našemu článku víte lépe, co je to anonymní bankovní účet, k čemu je dobrý a proč ho podnikatelé a obchodní společnosti využívají. Možnosti i uplatnění offshore kont jsou poměrně rozsáhlé a mnozí často ani nevědí, že je mohou takto využít. V případě, že uvažujete nad možnostmi daňové optimalizace, offshore bankovní konto může být jedním ze způsobů, jak podnikat s vyššími zisky. Existují společnosti, které se specializují na poradenství v oblasti zakládání offshore společností a bankovních kont v legálním rámci.

Někteří hledají anonymní bankovní účty z důvodu vedené exekuce na jejich osobu. Zakládání anonymního bankovního účtu však v takovém případě nedoporučujeme. Nejedná se o daňovou optimalizaci, ale o snahu vyhnout se finančnímu plnění, pro které máte povinnost.

Konzultace zdarma

Máte zájem anebo uvažujete o založení anonymního bankovního účtu? Vyplňte kontaktní formulář a získejte bližší informace.