Bankovní účet v zahraničí

Bankovní účet v Dubaji – anonymní i pro offshore společnost

bankovní účet v dubaji

Otevření offshore účtu v Dubaji, ekonomickém centru světa, přináší mnoho výhod pro vás jako fyzickou osobu i pro vaši společnost. Díky daňové optimalizaci můžete ušetřit mnoho peněz. Jak založit bankovní účet v Dubaji a jak do Spojených arabských emirátů převádět peníze?

Proč mít bankovní účet v Dubaji?

Pokud chcete pro své peníze větší soukromí a především bezpečnost, řešením jsou anonymní bankovní účty, které lze založit pro fyzické osoby nebo anonymně vlastněné offshore společnosti. Jednou s možností je založení účtu v Dubaji.

Spojené arabské emiráty jsou ekonomicky silnou zemí s pevným zázemím bankovního sektoru, a to z pohledu bezpečnostního, administrativního a také služeb a ochrany soukromí. Patří k nejlepším na světě, jsou ekonomickým centrem, kam se soustředí velké firmy z celého světa.

Navíc ve Spojených arabských emirátech stále funguje bankovní tajemství, a to dokonce na překvapivě vysoké úrovni. O té se dokonce říká, že je lepší než ta švýcarská. Tudíž vaše účty a osobní údaje budou opravdu v bezpečí a o soukromí se nebudete muset bát.

Zřízení bankovního konta je zde jednoduché. Online bankovnictví je na vysoké úrovni, vkládání i výběr peněz probíhá bez problémů a poplatky za vedení účtu jsou zde minimální. Bankovní účet v Dubaji tedy poskytuje mnoho výhod za minimální poplatky v porovnání s jinými anonymními bankami.

Otevření účtu v Dubaji

Bankovní účet ve Spojených arabských emirátech si můžete otevřít, i když zde nebydlíte. Banky však vyžadují, abyste si účet přišli založit osobně.

Potřebné dokumenty, které musíte předložit, se liší podle banky, u které si chcete účet zřídit. Obecně platí, že fyzické osoby musí předložit pas, reference letter“ z jiné banky, kde už mají otevřen účet, a kde musí být jejich adresa trvalého bydliště. Dále potřebují výpis z jiného účtu za posledních šest měsíců a stručný životopis, ze kterého si banka udělá o budoucím klientovi představu. Většina bank pak bude vyžadovat, aby na zřízeném účtu probíhaly transakce alespoň jednou za měsíců.

Založení společnosti ve Spojených arabských emirátech a zdejší sídlo není podmínkou pro zřízení podnikatelského účtu. Potřebné dokumenty pro otevření účtu se pro fyzickou osobu a společnost samozřejmě liší.

U společnosti je nutné předložit kromě cestovního pasu osoby podepisující smlouvu a referenčního dopisu také společenskou smlouvu, nebo výpis z obchodního rejstříku, seznam klientů, výpisy účtu za služby jako telefon, elektřina, výpis z vlastního účtu a další doklady.

Ke všem účtům lze vystavit kreditní a debetní kartu s výjimkou debetní karty pro offshore společnost. Účty lze založit ve všech hlavních měnách – eurech, librách, dolarech.

Banky v Dubaji také nabízí možnost kontrolovat vaše bankovní účty a provádět v nich úkony skrze mobilní a internetové bankovnictví.

Jak poslat peníze do Dubaje?

Transfer peněz do Dubaje může být oříšek. Nejpohodlnější cesta, jak zaslat peníze na váš bankovní účet v Dubaji, je skrze klasický převod z banky do banky. Jenže převody mezi účty ztratíte do velké míry anonymitu. Navíc nemůžete využít SEPA platby, které jsou běžné u evropských zemí, ale pouze mezinárodní bankovní převody. Ty jsou velmi drahé a k tomu nevíte, kdy vaše peníze na dubajský účet dorazí.

Pro převody peněz do zahraničí se často využívá služba Western Union, která umožňuje do několika minut převést peníze téměř kamkoliv po světě. Většinou je využívána pro nebankovní převody, kdy si příjemce vyzvedne peníze v hotovosti na pobočce. Lze je zaslat ale i účet příjemce. Western Union omezuje částku, kolik mohu poslat do Dubaje online bez ověření totožnosti, na 1000 euro. Navíc jde o poměrně drahou službu. Lepší je proto využívat jiné možnosti, jak převést peníze do Dubaje online.

Jednou z nich je např. Transferwise. Ten nabízí převody po celém světě v 750 měnách. Lze se díky němu vyhnout vysokým poplatkům klasických bank. Navíc využívá pro převod měn středový kurz amerických burz, které jsou výhodnější než kurzy, které nabízejí banky. Využít můžete ale i Paypal, WorldRemit či OFX.

Je bezpečné posílat peníze do Dubaje online? To záleží, pro jakou platformu se rozhodnete. Nicméně známé služby jako Transferwise či PayPal lze považovat za spolehlivé.

Konzultace zdarma

Máte zájem anebo uvažujete o založení bankovního účtu v Dubaji? Vyplňte kontaktní formulář a získejte bližší informace.

Pečlivě si prosím překontrolujte kontaktní údaje.

Previous ArticleNext Article

Bankovní účet v Dubaji - anonymní i pro offshore společnost

5 min
Send this to a friend