Otevření offshore účtu v Dubaji, ekonomickém centru světa, přináší mnoho výhod pro vás jako fyzickou osobu i pro vaši společnost. Díky daňové optimalizaci můžete ušetřit mnoho peněz. Jak založit bankovní účet v Dubaji a jak do Spojených arabských emirátů převádět peníze?

Proč mít bankovní účet v Dubaji

Pokud chcete pro své peníze větší soukromí a především bezpečnost, řešením jsou anonymní bankovní účty, které lze založit pro fyzické osoby nebo anonymně vlastněné offshore společnosti. Jednou s možností je založení účtu v Dubaji.

Spojené arabské emiráty jsou ekonomicky silnou zemí s pevným zázemím bankovního sektoru, a to z pohledu bezpečnostního, administrativního a také služeb a ochrany soukromí. Patří k nejlepším na světě, jsou ekonomickým centrem, kam se soustředí velké firmy z celého světa.

Navíc ve Spojených arabských emirátech stále funguje bankovní tajemství, a to dokonce na překvapivě vysoké úrovni. O té se dokonce říká, že je lepší než ta švýcarská. Tudíž vaše účty a osobní údaje budou opravdu v bezpečí a o soukromí se nebudete muset bát.

Zřízení bankovního konta je zde jednoduché. Online bankovnictví je na vysoké úrovni, vkládání i výběr peněz probíhá bez problémů a poplatky za vedení účtu jsou zde minimální. Bankovní účet v Dubaji tedy poskytuje mnoho výhod za minimální poplatky v porovnání s jinými anonymními bankami.

Výhody a nevýhody bankovního účtu v Dubaji

Výhody Nevýhody
✅ Ochrana soukromí ❌ Vyšší náklady na provoz
✅ Bezpečnost ❌ Nemožnost založení účtu online
✅ Nadstandardní služby ❌ Nutnost dokládat požadované dokumenty

Otevření bankovního účtu v Dubaji

Ke všem účtům lze vystavit kreditní a debetní kartu s výjimkou debetní karty pro offshore společnost. Účty lze založit ve všech hlavních měnách – eurech, librách, dolarech.

Banky v Dubaji také nabízí možnost kontrolovat vaše bankovní účty a provádět v nich úkony skrze mobilní a internetové bankovnictví.

Bankovní účet v Dubaji pro fyzické osoby

Bankovní účet ve Spojených arabských emirátech si můžete otevřít, i když zde nebydlíte. Banky však vyžadují, abyste si účet přišli založit osobně.

Potřebné dokumenty pro založení bankovního účtu v Dubaji

Potřebné dokumenty k otevření bankovního účtu, které musíte předložit, se liší podle banky.

Obecně platí, že fyzické osoby musí předložit cestovní pas, reference letter“ z jiné banky, kde už mají otevřen účet, a kde musí být jejich adresa trvalého bydliště. Dále potřebují výpis z jiného účtu za posledních šest měsíců a stručný životopis, ze kterého si banka udělá o budoucím klientovi představu.

Většina bank pak bude vyžadovat, aby na zřízeném účtu probíhaly transakce alespoň jednou za měsíců.

Potřebné dokumenty pro firemní bankovní účet v Dubaji

Založení společnosti ve Spojených arabských emirátech a zdejší sídlo není podmínkou pro zřízení podnikatelského účtu. Potřebné dokumenty pro otevření účtu se pro fyzickou osobu a společnost samozřejmě liší.

U společnosti je nutné předložit kromě cestovního pasu osoby podepisující smlouvu a referenčního dopisu také společenskou smlouvu, nebo výpis z obchodního rejstříku, seznam klientů, výpisy účtu za služby jako telefon, elektřina, výpis z vlastního účtu a další doklady.

Bankovní účet v Dubaji pro společnosti

V rámci podnikatelské činnosti společnosti si můžete otevřít bankovní účet v Dubaji. Bankovní účet pro firmu je možné otevřít pouze pro společnosti typu Free Zone Establishment (společnosti v zóně volného obchodu). Jako firma pak následně můžete využívat všechny výhody bankovního systému Spojených arabských emirátů, tj. používat kreditní karty, platební terminály, atp.

Banky v Dubaji

Kde si můžete založit osobní nebo firemní účet v Dubaji? V Dubaji máte přístup k celé řadě bank, mezi nejznámější patří níže uvedené. Banky mají pobočky v celé Dubaji, stejně jako v dalších městech v Spojených arabských emirátech.

  • Emirates NBD
  • RAK Bank
  • Noor Bank
  • Dubai Islamic Bank – specializující se na šariah-kompatibilní bankovnictví a poskytující finanční služby v souladu s islámským právem
  • Abu Dhabi Commercial Bank – jedna z největších bank ve Spojených arabských emirátech, nabízející bankovní služby pro osobní i firemní zákazníky.
  • Mashreq Bank – poskytující širokou škálu bankovních služeb, včetně korporátního a investičního bankovnictví.
  • HSBC Middle East – pobočka mezinárodní bankovní skupiny HSBC v regionu, nabízející bankovní služby pro osobní a firemní zákazníky.
Název bankyAdresaOtevírací dobaMožnost otevření bankovního účtu cizincem
1. Emirates NBDBaniyas Road, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
2. Dubai Islamic BankAl Maktoum Street, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
3. Mashreq BankAl Rigga Street, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
4. Abu Dhabi Commercial Bank (ADCB)Al Ittihad Street, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
5. First Abu Dhabi BankAl Maktoum Road, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
6. Union National BankAl Ittihad Street, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
7. RAKBANKAl Muraqqabat Road, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
8. Noor BankUmm Hurair Road, Oud Metha, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
9. Commercial Bank of DubaiAl Ittihad Street, Deira, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano
10. Al Hilal BankAl Qusais Industrial Area, DubaiPo-Pá: 8:00-15:00Ano

Emirates NBD

Emirates NBD je největší bankou v Dubaji a jednou z největších bank v regionu Blízkého východu. Byla založena v roce 2007 sloučením Emirates Bank a National Bank of Dubai.

Emirates NBD je také uznávanou bankou v oblasti udržitelnosti a společenské odpovědnosti a podporuje mnoho charitativních a dobročinných projektů v regionu.

RAK Bank (National Bank of Ras Al-Khaimah PJSC)

RAKBank (také známá jako National Bank of Ras Al-Khaimah) je bankovní společnost působící v Spojených arabských emirátech. Byla založena v roce 1976 a její centrála se nachází v emirátu Ras Al-Khaimah.

RAKBank nabízí řadu finančních produktů a služeb pro jednotlivce, podniky a korporace, včetně účtů, karet, půjček, hypoték, investičních fondů a pojištění. Samozřejmostí je také internetové bankovnictví a mobilní aplikace, které umožňují zákazníkům přístup k bankovním službám odkudkoli a kdykoli.

RAKBank je považována za jednu z nejstabilnějších bank v oblasti Blízkého východu a získala několik ocenění v oblasti inovace a digitální transformace.

Noor Bank

Noor Bank byla založena v lednu 2008 v Dubaji a v roce 2018 byla zařazena na 11. místo v SAE z hlediska velikosti aktiv.

Jak poslat peníze do Dubaje

Anonymní převod peněz do Dubaje může problematický. Nejpohodlnější cesta, jak zaslat peníze na váš bankovní účet v Dubaji, je skrze klasický převod z banky do banky. Jenomže převody mezi účty ztratíte do velké míry anonymitu. Navíc nemůžete využít SEPA platby, které jsou běžné u evropských zemí, ale pouze mezinárodní bankovní převody. Ty jsou velmi drahé a k tomu nevíte, kdy vaše peníze na dubajský účet dorazí.

Nevýhody Western Union

Pro převody peněz do zahraničí se často využívá služba Western Union, která umožňuje do několika minut převést peníze téměř kamkoliv po světě. Většinou je využívána pro nebankovní převody, kdy si příjemce vyzvedne peníze v hotovosti na pobočce. Lze je zaslat ale i účet příjemce. Western Union omezuje částku, kolik mohu poslat do Dubaje online bez ověření totožnosti, na 1000 euro. Navíc jde o poměrně drahou službu. Lepší je proto využívat jiné možnosti, jak převést peníze do Dubaje online.

Online převod peněz do zahraničí s Wise

Jednou z nich je např. Wise. Ten nabízí převody po celém světě v 750 měnách. Lze se díky němu vyhnout vysokým poplatkům klasických bank. Navíc využívá pro převod měn středový kurz amerických burz, které jsou výhodnější než kurzy, které nabízejí banky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Další možnosti převodu peněz jsou skrze Paypal, WorldRemit či OFX.

Je bezpečné posílat peníze do Dubaje online?

To záleží, pro jakou platformu se rozhodnete. Nicméně známé služby jako Wise či PayPal lze považovat za spolehlivé. Mějte však na paměti, že takový převod nezachovává anonymitu a je viditelné od koho byly prostředky posílány.

Měna v AED (Spojených arabských emirátech)

Měna v Dubaji je Dirham (zkratka AED), stejně jako v celých Spojených arabských emirátech. Dirham se dělí na 100 filů. Bankovky jsou v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 dirhamů. Mince jsou v hodnotě 1 dirham, nebo 50, 25, 10 a 5 filsů.

V Dubaji lze využít debetní i kreditní karty Visa, MasterCard, American Express a další. V některých turistických oblastech a velkých obchodech může být také přijímán americký dolar (USD), ale obecně platí, že dirham je přijímán všude a všechny transakce se provádějí v místní měně.

Směnit peníze je možné v bankách, směnárnách, na letištích a v některých hotelech. Můžete použít také bankomaty, které jsou běžně k dispozici po celé Dubaji.

Kurz AED je aktuálně:  1 AED = 6.1 Kč

Konzultace zdarma

Máte zájem anebo uvažujete o založení bankovního účtu v Dubaji? Vyplňte kontaktní formulář a získejte bližší informace.

    Pečlivě si prosím překontrolujte kontaktní údaje.