Čeká vás cesta do USA a vy přemýšlíte, na co jste zapomněli? Možná to bude váš telefon. Bez něho se na cestách dnes už neobejdete. Měli byste se zamyslet, jak budete svůj telefon využívat a jaká varianta je pro vás správná. Vyplatí se vám předplacená SIM karta v USA, mezinárodní roaming nebo nejnovější možnost eSIM karta? Pojďte se na to podívat dopodrobna.

Telefony v USA

Všichni, kdo uvažují o cestě do USA musí začít s prozkoumáním svého telefonu. Přejděte tedy do nastavení telefonu nebo na webové stránky výrobce. Tam se podívejte po technickém parametru 1900 MHz. To je frekvence, na které ve Spojených státech amerických běží síť. Pokud tuto informaci dohledáte, může telefon s vámi.

V praxi dnes většina telefonů má takové rozpětí MHz, aby mohl fungovat po celém světě, ujistit se ale není nikdy na škodu.

Mezinárodní roaming

Přiznejte se, kdy jste naposledy psali někomu SMS nebo volali? Tyto praktiky začínají být zastaralé a dnešní mladí cestovatelé raději pošlou hlasovou zprávu skrz Whatsapp nebo fotky přes Messenger či si zavolají přes FaceTime.

Pokud byste chtěli mít přeci jen představu, zde je ceník služeb:

Teď už víte, kolik vás bude stát třeba SMS do New Yorku nebo volání z USA do ČR. A považme, ceny jsou to vysoké. Zkusme tedy rozebrat další možnosti.

Co je datová SIM karta

Datová SIM karta je pro všechny cestovatele, kteří budou využívat pouze mobilní data v USA. Principem této karty je, že se z ní nedá zavolat přes GSM a nepošlete MMS ani SMS. Zato si užijete spoustu času na WhatsAppu, Messengeru, Skypu, Instagramu, TikToku, Google mapách, jízdních řádech a dalších důležitých aplikacích.

Kolik stojí data v USA

Mobilní tarify jsou různé a záleží na tom, kolik dní je budete používat a kolik dat budete potřebovat. Můžete najít tarif od 10 dolarů až do 100 dolarů. Zakoupit data v USA si můžete na různě dlouho dobu, od 1 až do 90 dnů. Když tato doba uplyne, musíte sáhnout po novém balíčku dat. Jak na data v USA tedy už víme.

Předplacená SIM karta v USA

Jako další možnost je předplacená SIM karta. Ta v sobě spojuje mobilní tarif a data. Její vyřízení není složité a opět je mnoho operátorů, kteří vám nabídnou zajímavý tarif.

Kde koupit předplacenou SIM kartu

Míst, kde koupit po příletu předplacenou SIM kartu je opravdu hodně. Můžete zajít do Walmartu, Walgreensu, 7-Eleven, Target, CVS. A samozřejmě se pro ni můžete zastavit přímo u operátora. Tři hlavní sítě v USA jsou AT&T, T-Mobile USA a Verizon. Na prodejny stačí přijít s pasem, mít v hlavě oblast, kde se budete pohybovat a přibližnou představu o tom, co chcete za mobilní tarif.

Nejlepší SIM karty pro cestování

V USA se setkáte s mnohými poskytovateli:

 • T-Mobile,
 • AT&T,
 • Verizon,
 • Tello,
 • Jethro Mobile,
 • DHA SIM,
 • Mint Mobile
 • a další.

Mezi nejlepší SIM karty pro cestování se řadí T-Mobile a AT&T. První ze zmíněných má výborné pokrytí ve městech, AT&T naopak nabízí skvělé spojení mimo civilizaci, v přírodě, v národních parcích a zkrátka všude tam, kde není moc lidí.

V případě, že si nejste jisti, který operátor bude lepší, oba dva mají mapu pokrytí na svých webových stránkách. Tam si můžete najít oblast, kam jedete, kliknout a ukážou se vám podrobné informace.

U ostatních operátorů může být problém s nastavením telefonu nebo podporou sítí 5G nebo LTE a tak často se tedy lidmi z Evropy nevyužívají.

Kolik stojí předplacená SIM karta v USA?

Americká SIM karta se dá třeba u T-Mobilu pořídit na jeden měsíc za 40 dolarů. Obsahuje neomezené volání a psaní SMS, 10 GB dat 5G a můžete svoje data sdílet jako hotspot. Na Amazonu se dá najít ale daleko více operátorů s nejrůznějšími tarify. Tello třeba nabízí za 14 dolarů neomezené volání a psaní SMS a 5 GB dat.

eSIM karta

Vraťme se ještě na chvíli pouze k datům, které chcete na svých cestách využít. Existuje  možnost předplacené datové SIM karty, tzv. eSIM, jedná se o virtuální SIM kartu. Můžete ji nejčastěji využít čistě na data vzhledem k ceně.

Jak funguje eSIM v zahraničí

Velkou výhodou této karty je, že nemusíte mít fyzickou SIM kartu. ESIM karta se nahraje do telefonu v podobě QR kódu. QR kód získáte po zakoupení karty a přijde vám na email. Aktivace je jednoduchá – po zadání QR kódu v aplikaci v telefonu, můžete začít využívat data eSIM kartu naplno.

Je to jednodušší systém, než si např. koupit SIM kartu a nechat si ji poslat do České republiky. Tato karta také může být používána s druhou fyzickou kartou v jednom telefonu. Pokud to tedy daný telefon umí.

Jedinou nevýhodou eSIM karty je, že si musíte ověřit, zda váš telefon podporuje eSIM.

ESIM podporují všechny novější telefony, ale tohle si raději před koupí ověřte. Podívejte se na telefony, které podporují eSIM a ověřte si předem, zda vám bude fungovat.

Nejlevnější eSIM

Jako je hodně operátorů pro SIM karty, tak je mnoho poskytovatelů eSIM karty. Go Phone Box, Get Your Guide, eSIM, Orange Holiday World, APAC, T-Mobile, Airlo, Holafly, Yesim a další.

Na výběr máte opět  z množství dní, které na cestách strávíte, z množství dat, které budete potřebovat. Např. společnost eSIM za 20 GB na 30 dní požaduje částku 14,60 USD. Např. společnost T-Mobile nabízí eSIM kartu na 14 dní za 35 USD. Balíček obsahuje 50 GB mobilních dat max. rychlost 5G, neomezené vnitrostátní hovory a SMS.

eSIM karta od GoPhonebox

Ceny předplatné eSIM karty jsou od 15 USD do 55 USD. Výše dat je u cestovatelů rozhodující zejména na jejich délce pobytu a frekvenci používání internetu mimo WiFi. Nejoblíbenější variantou bývá 8 GB za cenu 35 USD, která zaručí během 6ti denního pobytu pohodlné používání internetových dat (mimo dívání se na Netflix, obsáhlého přehrávání YouTube, atp.).

 • 15 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, pouze na 7 dní)
 • 25 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, na 30 dní)
 • 35 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 8 GB, na 30 dní)
 • 45 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 15 GB, na 30 dní)
 • 55 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, neomezená data GB, po 20 GB zpomalení, na 30 dní)

CHCI eSIM DO USA

Získejte eSIM kartu s plánem 3 GB – 25 GB. Přes náš odkaz získáte eSIM kartu zdarma (jinak za cenu 10 USD).

Potřebujete fyzickou SIM kartu? Napište si na jakdousa.cz, zasílají tyto SIM karty v rámci České republiky a Slovenska.