Platební karta vám dokáže ušetřit peníze navíc. V době, kdy je inflace vysoko se může hodit každá koruna navíc. Pokud nevíte, jak ušetřit díky platební karty, prozradíme vám pár tipů v následujících odstavcích. Jestliže se níže uvedenými tipy poté budete řídit, ročně si tak můžete přijít na zajímavé finanční prostředky. Ty následně můžete investovat do jiných aktivit nebo činností.

Jak ušetřit při platbách kartou?

Placení platební kartou lze rozdělit na několik druhů jako je např. placení kreditní kartou v obchodu s cashbackem, placení debetní kartou na e-shopu, využívání kontokorentu platební karty a bezúročného období anebo placení kartou s využitím slevových akcí.

Poplatky za vedení účtu a transakční poplatky

Prvním tipem, jak ušetřit pomocí platební karty jsou poplatky. Víte, jestli si právě vaše bankovní společnost neříká o zbytečné poplatky, jež platíte v mnoha případech i jednou za měsíc? Jestliže zjistíte, že si vaše bankovní společnost účtuje zbytečné bankovní poplatky, nejspíš byste měli uvažovat o vyřízení nového bankovního účtu, jen s tím rozdílem, že si vyberete jinou bankovní společnost. Bankovní účet pro děti a účet pro studenty je téměř vždy zdarma, standardní bankovní účet pro dospělé není vždy zdarma.

Výhody placení kreditní kartou

výhody placení kreditní kartou

Ušetřit finanční prostředky můžete také pomocí kreditní karty. Platební karta, kterou získáte k běžnému bankovnímu účtu se nazývá debetní. Jde o běžnou platební kartu, která vám nepřináší žádné výhody. Vyřiďte si a zjistěte informace o kreditních kartách. Velké množství kreditních karet nabízí bezúroční období v rozmezí od 45 do 60 dnů. Navíc vám každá transakce načítá finanční portály.

Platby v zahraničí

Další možnou úsporou je platba prostřednictvím platební karty v zahraničí. Hotovost se dnes už nevyplácí. Kreditní karta vám pomůže nasbírat výhody mimo jiné i při platbách v zahraničí. Vy tak následně ušetříte další finanční prostředky navíc.

Využít můžete zejména platební kartu WISE anebo Revolut, které patří mezi oblíbené řešení Čechů cestovatelů.

Pokud budete převádět peníze do zahraničí anebo posílat peníze ze zahraničí do ČR, využijte WISE. Ušetříte oproti standardnímu bankovnímu převodu značné částky díky středovému kurzu.

Slevové nabídky bank

Využít lze i slevové nabídky bankovních společností. Pokud si je budete hlídat, pak se s největší pravděpodobností dříve nebo později dočkáte příjemných výhod, které vám nabídne přímo vaše bankovní společnost. Vy tak budete získávat bonusy nejenom z platby kreditní kartou, ale navíc získáte i nějaké to procento navíc díky bankovním nabídkám.

Příkladem může být sleva cashback 2% při nákupu nad 500 Kč v Albertu, kterou získáte s platební kartou AirBank.

Cashback portály

Poslední možností je využívání cashbackových portálů. Ty fungují celoročně a platit tak u nich můžete prakticky nonstop, využijete je také při online nákupech. Opět doporučujeme platit prostřednictvím kreditní karty. Získáte tak opět více procent zpět a vaše peněženka tak bude v konečném důsledku plnější.

Velmi oblíbeným cashback portálem je Tipli. Získáte cashback ze svých nákupů ve výši často 2% – 10%.

Peníze navíc

Platební způsob prostřednictvím platebních karet nabízí opravdu velké množství výhod. Jen je potřeba je objevit a začít využívat. Jedině tak vám zůstane více peněz doma. V opačném případě peníze zbytečně necháváte třetím stranám (bance, e-shopům, platebním společnostem). Ročně si tak můžete přijít při větších nákupech i na tisícikoruny.