Patříte mezi ty, kdo se často pohybují po světě a řeší přeposílání peněz mezi jednotlivými zeměmi? Trápíte se s vyššími poplatky za zahraniční platby českých bank? Rádi byste dosáhli na nevýhodnější mezibankovní kurzy měn a získali pohodlný platební prostředek? Potom vás ve všech případech uspokojí Revolut karta.

Revolut je názvem služby, která výše uvedené problémy a požadavky vyřeší za vás. Lepší než klasický bankovní účet. Tímto sloganem se mnohdy pyšní Revolut, jehož součástí je platební karta Visa (dříve Revolut vydával MasterCard).

Právě platební debetní karta Visa od Revolut v kombinaci se speciální mobilní aplikací představuje v podstatě základ tohoto nadčasového bezhotovostního řešení. Pojďme si nastínit nejhlavnější přednosti služby Revolut a zároveň se zaměřit na potenciální negativa.

Alternativně vyzkoušejte Wise, která nabízí debetní kartu s multiměnový účet s 50 různými měnami (včetně CZK, EUR, USD, GBP, CHF).

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Výhody platební karty Revolut

Tím největším kladem je bezpochyby mezibankovní kurz měn, jež je pro zákazníka ten nejnižší možný neboli nejvýhodnější. Bez jakýchkoliv zbytečných provizí bank a podobných věcí. Platební karta Revolut si vás však získá ještě spoustou dalších věcí.

 • K dispozici máte více jak 120 světových měn.
 • Aktuálně lze v Revolutu koncentrovat 26 světových měn, ve kterých můžete peníze nahrát na platební kartu.
 • Bezplatný je výběr z bankomatů po celém světě. Platí pouze omezení na maximální měsíční částku 200 EUR. Jakýkoliv výběr nad tento limit je spojen s mírným poplatkem.
 • Vedle standardní platební karty MasterCard můžete získat Premium platební karty s řadou bonusů navíc.

Kromě uvedených výhod je třeba zmínit také velký důraz kladený na zabezpečení produktu zvaného „platební karta Revolut“. V tomto ohledu se vám hodí například možnost zmrazit si všechny transakce na kartě, nastavit měsíční limity nebo dokonce povolit aplikaci platby jen v okamžiku, když se nachází ve vybrané lokaci.

Nevýhody platební karty Revolut

Tento cestovateli vyhledávaný produkt má pouze jediný vroubek. A to je nabití platební karty MasterCard. Ano, lze to řešit například vaší klasickou debetní kartou. Služba Revolut však v rámci několika ostatních měn nepodporuje CZK, také se musíte připravit na nevýhodný kurz. Konkurence schopné nejsou ani mezinárodní bankovní platby či SEPA platby. Na všech třech pokusech o nabití karty zkrátka trochu proděláte.

I přesto existuje alternativní cesta v podobě služby Wise (dříve Transferwise), která je schopna řešit převod finančních prostředků mezi všemi zeměmi světa a odlišnými měnami. Zahraniční převody tohoto typu jsou tak pro vás asi nejvýhodnější. Dokázat to může i níže uvedený příklad.

 • Revolut karta má být nabita částkou 390 EUR = cca 10 000 Kč.
 • Dobití přes Wise vyjde ve výsledku na 25 – 50 Kč.
 • Dobití platbou z banky na 150 – 350 Kč podle toho, zda to bude kartou nebo převodem z účtu.

Nově jsme sepsali recenzi na Wise platební kartu. Podívejte se na srovnání těchto dvou platebních debetních karet, které se specializují na nejnižší poplatky mezinárodních plateb a zdarma výběry z bankomatů po celém světě.

Jaké jsou Revolut poplatky?

Nežli se pustíte do využívání platební karty MasterCard, měli byste znát také Revolut poplatky, s nimiž můžete přijít do kontaktu.

 • Vydání platební karty Visa stojí 6 EUR.
 • Výběr z bankomatu nad bezplatný rámec 200 EUR stojí 2 % z částky.
 • Zrychlený převod finančních prostředků zaručující dodání peněz do jednoho dne stojí 6 EUR.
 • Platební karta Revolut Premium – první měsíc zdarma, každý následující měsíc 8 EUR.

Ostatní zajímavosti související s Revolut kartou

Nakonec zmíníme ještě několik drobných poznámek, jež můžou mnohým potenciálním zájemcům o Revolut službu přijít vhod.

Jak dlouho trvá vydání a doručení platební karty Revolut? Po registraci očekávejte platební kartu Visa do devíti pracovních dnů.

Mobilní aplikace, která je stěžejní součástí karty Revolut vám zajistí dokonalý přehled nad vašimi financemi a je určena jak pro operační systém iOS, tak Android.

Tato Revolut recenze vám prozradí i to, že služba jde ve svém vývoji a rozšiřování neustále kupředu, takže pokud vše dobře dopadne, může získat bankovní licenci, čímž by vznikla plnohodnotná Revolut banka. S tím pak souvisí pojištění vkladů do výše 100 000 EUR.

Investování přes Revolut

Revolut začal v roce 2018 podporovat také kryptoměny, a to konkrétně Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Přečtěte si výhody a nevýhody investování přes Revolut do kryptoměn, akcií a dalších finančních aktiv.

Využívejte prověřenou alternativu klasického bankovního účtu a odedneška už v zahraničí neplaťte žádné zbytečné poplatky navíc. Vyzkoušejte Revolut kartu a aplikaci.