Wise (bývalý TransferWise): Recenze pro převod peněz do a ze zahraničí

Jak poslat peníze levně a kamkoli do světa? Bez zbytečných a skrytých poplatků a navíc se středovým kurzem?

WISE je nejoblíbenější službou pro zasílání zahraničních plateb. Transparentní přístup, bezpečný převod a výhodné kurzy. Recenze WISE a zkušenosti Čechů dokládají, že pro převod CZK, EUR, USD, GBP, PLN a dalších měn se skutečně vyplatí.

Zadejte částku a zvolte měnu, kterou chcete převést a online kalkulačka ihned nabídne přesnou částku peněz, kolik obdrží adresát převodu.

 • Převody do celého světa
 • Z pohodlí domova
 • Rychle a bezpečně

Jak funguje WISE

Zvolte měnu a částku převodu

Zvolte si převáděnou a cílovou měnu, zadejte částku, kolik chcete převést a v online kalkulačce uvidíte, kolik peněz adresát obdrží. Všechny poplatky vidíte naprosto transparentně.

Pošlete peníze na WISE

Wise má bankovní účty po celém světě. Vy zasíláte peníze přímo na účet Wise, převod peněz je v rámci České republiky, protože Wise má také účet v ČR i na Slovensku.

WISE převede peníze na zadaný účet

Jakmile dorazí peníze na Wise, automaticky je přeposílá vámi zvolenému adresátovi přímo na bankovní účet. Celý převod je dokončen obvykle do jednoho týdne.

Převod je dokončen

Wise nezvyšovat poplatky ani nehýbe s kurzem. Operuje s bankovními účty po celém světě, převody zajišťuje s minimálními náklady a tím šetří peníze uživatelům i sám sobě.

VYZKOUŠET WISE

Levný převod peněz s WISE

Středový kurz

Wise převádí peníze vždy se středovým kurzem poskytovaný nezávislou světovou službou Reuters. Díky tomu máte vždy jistotu, že směna proběhne férově a transparentně.

Transparentní poplatky

Poplatky za převod vidíte vždy v samotné kalkulaci. Wise kombinuje nízké poplatky a výhodný kurz, proto s ním uživatelé často při zahraničních převodech.

Bezpečný převod

Transakce jsou chráněné kryptováním HTTPS. Wise je registrován u britského FCA jako finančí instituce poskytující platební operace. Společnost funguje již od roku 2011.

Kladné recenze

Uživatelé hodnotí službu Wise velmi pozitivně. Na uznávaném zahraničním portálu TrustPilot obdržela již více než 36.000 recenzí s výsledkem 5/5.

Férový kurz a minimální poplatky. V porovnání s převodem přes banku vychází Wise několikrát levněji. Celý převod proběhl do týdne. Naprostá spokojenost se službou. Posílání peněz do zahraničí je tak nyní na pár kliknutí.

Recenze a zkušenosti služby WISE

Výhody převodu s WISE

 • Až 8x levnější převod než přes banku
 • Jednoduchá a intuitivní platforma
 • Probíhá tisíce převodů každý den bez jediného výpadku.
 • Webová i mobilní aplikace (iOS a Android).
 • Platební karta Wise

Nevýhody převodu s WISE

 • Platforma Wise není v českém jazyce.
 • Zákaznická podpora hovoří jen anglicky nebo německy.
 • Převod peněz trvá obvykle 1-3 pracovní dny.
 • Nelze zadávat trvalé příkazy.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Proč není Wise v češtině

Wise je zahraniční společnost a českou mutaci ještě nevytvořili. Ani v roce 2022 není služba Wise přeložena do českého jazyka. Na těchto stránkách vám poskytujeme všechny informace o Wise v češtině. V případě potřeby jsme vám kdykoli k dispozici. Neváhejte nás kontaktovat.

Neumím anglicky, pomůžete mi s převodem?

Ano, na těchto stránkách jsme pro vás připravili kompletní český návod, jak převést peníze s Wise.

Je Wise opravdu bezpečný pro převod?

Dle našich osobních zkušeností je převod s Wise naprosto bezpečný. Společnost funguje od roku 2011, je kontrolována Irskou centrální bankou a stojí za ní velcí investoři, např. Richard Branson.

Potřebuji převést peníze co nejrychleji, jak dlouho to trvá?

Převod peněz s Wise trvá mezi 1-3 pracovními dny. Převod bohužel nelze nijak urychlit. Doba záleží na převáděné měně a bankách odesílatele a příjemce. Nejrychleji převedete peníze v Wise pomocí kreditní či debetní karty.

Wise má v ČR bankonvní účet u Raiffeisenbank. Pokud jste tedy jejím klientem a budete posílat peněz z Raiffeisenbank anebo do Raiffeisenbank, převod bude proveden téměř okamžitě.

O společnosti Wise (dříve TransferWise Ltd.)

Společnost TransferWise Limited založil Taavet Hinrikus a Kristo Kaarmann v v roce 2011. Zakladatelé jsou původem z Estonska, které je technologickým centrem inovací. Oba dva již měli řadu zkušeností, které získali přizaložení a rozvoji firmy Skype. Sídlo společnosti TransferWise umístili do Londýna, aby byli v centru finančích institucí.

Od roku 2011 získala společnost TransferWise řadu investorů, včetně Richarda Bransona (zakladatel Virgin), Maxa Leviche, Petera Thiele (spoluzakladelé PayPal) a investorských skupin IA Ventures a Index Ventures, IJNR Ventures, NYPPE. Aktuálně patří společnost k nejdůvěryhodnějším startupům s investicí více jak 1 bilion dolarů.

V roce 2021 Transferwise rozšířil portfolio služeb a přejmenovala se na Wise.

VYZKOUŠET WISE