Jak nejlevněji převést peníze ze Švýcarska do ČR? Jak vyměnit švýcarský frank na českou korunu s nejlepším kurzem a bez poplatku ideálně? Ať už potřebujete převést peníze, které jste si ve Švýcarsku tvrdě odpracovali, nebo jste se rozhodli uschovat část svých rezerv na švýcarském bankovním účtu, v obou případech se vyplatí zjistit jak nejlépe poslat peníze do Švýcarska nebo ze Švýcarska. Bude lepší převod na Euro? Podívejte se na tipy, rady a zkušenost z oblasti zahraničního převodu peněz, konkrétně v tomto článku řešíme převod ze Švýcarska do ČR. Obdobně lze postup aplikovat pro převod peněz z ČR do Švýcarska.

Využijte multiměnový účet Wise, který umožňuje převody měn se středovým kurzem. Můžete mít 50 různých měn (vč. CZK, EUR, CHF, USD, GBP). Navíc s debetní kartou Wise můžete platit v zahraničí bez zbytečných poplatků. Wise je zdarma a posílání peněz do zahraničí je s nízkými transparentními poplatky. Je to levnější způsob převodu peněz než skrze banku.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Převod peněz ze Švýcarska a do Švýcarska

Je mnoho způsobů, jak poslat peníze ze Švýcarska do České republiky. Švýcarsko sice není součástí Evropské unie, ale je součástí dohody o SEPA platbách. Do Švýcarska tedy lze zasílat zahraniční SEPA platby pomocí IBAN.

Často využívaným způsobem je standardní bankovní převod. Stačí správně zadat IBAN a BIC/SWIFT kód a potvrdit převod. Výhodou bankovního převodu je fakt, že jakmile mohou mít jiné portály problémy s převodem v určitých měnách, prostřednictvím běžného převodu většinou není problém uskutečnit jakoukoliv zahraniční transakci.

Nevýhodou jsou ale bankovní poplatky za zahraniční platby, které se liší dle ceníku konkrétní banky. Nejčastěji se jedná o fixní poplatek 100 – 400 korun. V některých případech je ještě doplněn procentuální částkou z převáděných financí, např. 0,5%.

Převod peněz ze Švýcarska standardní bankovní cestou se tak velmi prodražuje. Jinými slovy, v případě převodu z franku na korunu existují mnohem lepší možnosti.

Rychlý převod přes Wise

Služba Wise patří mezi nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak převést švýcarský frank na českou korunu. Požadovanou částku převedete v původní měně, v tomto případě je to švýcarský frank, na Wise bankovním převodem, nebo kreditní či debetní kartou. Následně zadáte stejné údaje pro cílový účet a Wise převede částku s reálným kurzem, díky čemuž ušetříte.

Wise si za službu účtuje minimální poplatek, který se liší podle převáděné částky. Čím větší prostředky přenášíte, tím nižší je procento poplatku za převod. Wise se tedy vyplatí hlavně v případě, pokud převádíte větší částku, řekněme stovky švýcarských franků (nikoli desítky).

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Stejným způsobem lze Wise využít také chcete-li provést převod peněz do Švýcarska z českého účtu, postup je zde stejný.

Revolut se vyplatí při převodu na eura

V případě, že převádíte franky a nemáte s nimi žádné velké plány, můžete využít Revolut a převést je na eura. Tyto převody mají obvykle nižší poplatky. Pokud jde ale o přímý převod franků na české koruny na Revolut účtu, už to tak výhodné není a na poplatcích zaplatíte většinou více.

Pokud ale cestujete často, nejen mezi Českem a Švýcarskem, rozhodně se vyplatí mít u Revolut účet a kartu s financemi. Jednoduše tak zaplatíte kdekoliv s výhodným kurzem.

Western Union když máte hotovost

Největší výhodou WU je bezesporu pokrytí. Nemusíte mít ani internet, stačí doklady a můžete převést peníze z kdejaké zapadlé pošty z druhého konce světa, případně z kdejaké švýcarské vesničky, která má poštu. Pokud se tedy dostanete do svízelné situace a budete nutně potřebovat uskutečnit převod, Western Union Vám pomůže. Nevyhnete se však zdlouhavé administraci na obou stranách a vysokým poplatkům.

Paysend přináší mnoho výhod

Relativně nová je služba Paysend, která se v lecčem podobá zajetému Wisu. Jakožto nováček nabízí své produkty zvýhodněně. Například při převodu švýcarského franku na českou korunu zaplatíte za jakýkoliv převod na bankovní účet prozatím pouze 2 franky, bez ohledu na to, jak vysokou částku převádíte. Kurzy nabízí v porovnání s konkurencí srovnatelné.

Hlavní nevýhodou je tedy to, že Paysend není tak ozkoušený jako Wise nebo Revolut. Proto se hodí spíše na převod nižších částek.

Ve všech případech se dají bezproblémově převést také koruny na franky. Všechny tyto služby převádějí do obou měn a není třeba mít ještě euro nebo dolar jako prostředníka, ačkoliv je to občas výhodnější, jako například u Revolut.

Jak dlouho trvá převod ze Švýcarska do ČR

Jak dlouho trvá převod ze Švýcarska do ČR je jedna z nejčastějších otázek a rozhodně zcela relevantní. Pozor, některé služby mohou mít sice velice nízké poplatky, ale převod bude trvat několik dní.

V případě standardního převodu mezi bankami počítejte s tím, že standardní zahraniční bankovní převod bude ne dříve než za 2 pracovní dny, vše ale závisí na bance. Některé banky si na možnost bezproblémových zahraničních transakcí zakládají a vyřídí požadavek rychleji.

Ze všech zmíněných služeb zabere nejvíce času rozhodně převod prostřednictvím Western Union. Samotná transakce je uskutečněna během několika minut, ovšem zajít na pobočku, vyplnit formulář, vystát frontu a vše okolo, a to vlastně dvakrát je skutečně vysilující.

Revolut nabízí více způsobů převodů. Z původního účtu na Revolut dorazí částka během několika minut. Při převodu z Revolut aplikace na bankovní účet může ale celý proces trvat i 5 pracovních dní. Revolut je tak službou pro zahraniční převody na bankovní účty velmi pomalý. Samozřejmě lze převod za dodatečný poplatek urychlit. Rychlejší je pak převod na debetní kartu, ten se uskuteční během několika hodin.

Také u Paysend budete na bankovní převod chvíli čekat, ne však déle než 3 pracovní dny. Délka převodu závisí samozřejmě také na dané bance, na kterou se částka posílá.

Co se týká délky převodu prostředků, nejlépe ze všeho vychází služba Wise. Nabízí nejvíce způsobů pro převod peněz, a tak si jednoduše vyberete dle svých možností. Při převodu na kartu se transakce uskuteční během několika minut, při převodu na účet maximálně do 3 pracovních dnů.

Mezinárodní převod peněz s Wise

Využijte multiměnový účet Wise, který poskytuje převod měn za středový kurz. Máte možnost držet až 50 různých měn (včetně CZK, EUR, CHF, USD, GBP).

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Díky debetní kartě Wise můžete navíc platit v zahraničí bez nadbytečných poplatků. Wise nabízí své služby zdarma a při odesílání peněz do zahraničí si účtuje nízké a transparentní poplatky. Tento způsob převodu peněz je levnější než prostřednictvím banky v ČR.