Existuje velký počet bankovních i nebankovních služeb, které nabízí posílání peněz do zahraničí či ze zahraničí a samozřejmě všechny slibují ty nejvýhodnější podmínky. Pokud se ale na jejich fungování převodu peněz podíváme více do hloubky, svou exkluzivitu rychle ztrácejí. Jak je to se službou MoneyPolo? Pojďme si zrekapitulovat a zhodnotit to, co primárně nabízí a posoudit, zda je to skutečně tak výhodná. MoneyPolo recenze je od toho, aby vám pomohla zorientovat se a udělat si na tuto službu pro zahraniční převody peněz vlastní názor.

MoneyPolo v České republice

moneypolo převod peněz

První dobrou zprávou po návštěvě oficiální webu MoneyPolo je, že stránka je v češtině (ale pozor, konkrétní kroky v převodu už jsou v anglickém jazycy). Ihned na úvodní straně vidíme velký nápis Posílejte peníze online jednoduše s podnadpisem Přijímáme bankovní převody, Visa nebo Mastecard karty. Pomocí jednoduché kalkulačky si rychle spočítáte, kolik vás převod peněz z ČR do zahraničí bude stát. MoneyPolo umožňuje také posílání peněz ze zahraničí do ČR.

Jak funguje převod peněz s MoneyPolo?

Podívejte se na krátké video, které představuje základní funkce služby MoneyPolo pro zahraniční převody peněz online či v hotovosti. Video obsahuje české titulky.

Je MoneyPolo lepší než Western Union a MoneyGram?

I přes sílu konkurence Western Union, ale také konkurence MoneyGram je MoneyPolo tolik oblíbená proto, že nabízí velmi výhodné poplatky a směnné kurzy spojené s převody peněz. A to ať už se jedná o převod hotovosti nebo online převody. Převody si s konkurencí nezadají v ničem, co se týká jejich rychlosti, zároveň jsou cenově výhodné a navíc jsou k dispozici v několika variantách. Pro klienty jsou tedy dostupné odkudkoli, což je zárukou pohodlí a tím pádem i oblíbenosti.

Peníze je navíc možné zasílat cestou bankovní účet – platební karta. A to na jakoukoli platební kartu včetně Visa card a MasteCard.

Rychlost převodu peněz

Rychlost bankovních převodů je skutečně na dobré úrovni. Některé převody jsou zprocesovány za pouhých 15 minut a peníze jsou k dispozici. Není třeba se omezovat destinací, do které potřebujete převod uskutečnit. Na výběr je 130 zemí po celém světě, s čímž už se dá s nadsázkou řečeno, efektivně pracovat. Také počet poboček, které jsou pro tyto účely k dispozici, nijak nezaostává. Rovná se 400 tisícům, což je také nezanedbatelné číslo. Hotovostní převody jsou skutečně během pár desítek minut zúčtované. Online převody peněz však trvají déle a záleží na vybraných destinací.

3 způsoby, jak peníze převést

MoneyPolo nabízí tři způsoby, jak finance převést. Dvě jsou doslova online, ta první využívá Android aplikaci. Druhá varianta využívá online účet a třetí se realizuje prostřednictvím poboček.

V dnešním světě, kdy celá řada bankovních operací probíhá elektronicky, hraje pobočka důležitou roli. Recenze klientů hovoří jasně, ne vždy lze vše řešit online a tak se pobočka hodí. Praha, jako jedna ze světových metropolí disponuje hned dvaceti pobočkami MoneyPolo.

Předplacené karty MoneyPolo a další výhody

MoneyPolo samozřejmě nenabízí jen řadu služeb, ale také své produkty. K těm patří například předplacené, neboli debetní karty. Plánuje i spuštění online peněženky. K dispozici je také platební účet, se kterým máte pod kontrolou své finance doslova kdykoli. Můžete jeho prostřednictvím platit faktury, dobíjet svůj mobil, spravovat předplacené karty, nabíjet platební karty řady VISA a MasterCard. Můžete tedy naprosto přehledně sledovat vaše finanční transakce, k dispozici máte elektronické výpisy.

Klienti, kteří jsou lidově řečeno více finančně gramotní nebo zkrátka jen náročnější, si mohou prostřednictvím tohoto účtu plánovat a také kontrolovat náklady svých projektů a tvořit flexibilní platební schémata. Což jim obrovským způsobem dokáže ulehčit a zpřehlednit jejich práci.

Vyhněte se zbytečným poplatkům

S MoneyPolo neplatíte celou řadu nesmyslných poplatků. Platební účet využívá způsobu s názvem PAY-AS-YOU-GO. Což v překladu znamená, že platíte skutečně pouze za to, co skutečně využíváte. Neplatíte nic navíc, je to velmi efektivní způsob, jak se vyhnout tzv. skrytým poplatkům.

Zkušenosti klientů MoneyPolo

MoneyPolo zkušenosti hovoří vesměs podobně. Pokud potřebujete poslat peníze z České republiky nebo ze zahraničí do ČR a nechcete to řešit přes bankovní účet, ať už z důvodu úspory peněz nebo času, pak je většinou možnost MoneyPolo služeb podporována. A to především z důvodu rychlého zpracování, ušetření zbytečné administrativy ve formě nejrůznějších formulářů a také zbytečných poplatků. Potřeba nejsou ani sáhodlouhá čísla typu IBAN nebo SWIFT a kódy bank.

Velká většina lidí si chválí výhodnost směnných kurzů, ale najdou se samozřejmě i ti, kterým nejvýhodnější nepřijdou. Aktualizace kurzů však probíhají každých deset minut.

Levnější převod s MoneyPolo nebo Transferwise?

V porovnání s nejoblíbenější službou pro zahraniční převody peněz Transferwise, má MoneyPolo skutečně velmi konkurenční směnné kurzy. Při našem testovacím převodu 10 tisíc Kč na EUR vypadá kalkulačka převodu takto:

TransferWise kalkulačka převodu 10 tisíc Kč na EUR

MoneyPolo kalkulačka převodu 10 tisíc Kč na EUR

moneypolo kalkulačka převodu

Na první pohled jsou směnné kurzy a celý převod velmi podobný. Transferwise však uvádí konečnou cenu, kterou zaplatíme, což je velmi transparentní.

Služba Moneypolo v kalkulačce neuvádí poplatky za převod. Tak pozor! Poplatky za převod peněz uvidíme až na následujícím kroku, pokud stiskneme Odeslat.

moneypolo poplatky za převod

Zde je vidět, že v případě převodu s MoneyPolo musíme zaplatit ještě poplatek 76.68 Kč. Levnější převod je tak se službou TransferWise.

Moneypolo se nám přeplo do anglického jazyka. To může být nevýhoda, ale skutečně ještě neexistuje česká verze pro jednotlivé kroky platby. Čeština je dostupná jen na vybraných stránkách. Avšak upozorníme, že Transferwise je kompletně v anglickém jazyce. Využít můžete zpracovaný český návod pro zasílání peněz s Transferwise. Jeho výhoda je také v rychlosti převodu. Uvádí převod CZK na EUR do 4 hodin, zatímco MoneyPolo do 3 pracovních dní.

Jak MoneyPolo docílila takové rychlosti převodu?

Zpracování transakcí je tak rychlé kvůli tomu, že se ve skutečnosti pouze předávají elektronickou formou údaje důležité k tomu, aby se mohly finance vyplatit tam, kde na ně druhá strana čeká. Výplatu peněz tedy nic zbytečně nezdržuje. Moneypolo recenze potvrzují, že s rychlostí výplaty neměl problém snad žádný z těch, kteří se podělili o své zkušenosti s touto službou. V řadě případů byla rychlost označena jako jedna, nikoli však jediná výhoda Moneypolo.