Převod peněz do Španělska a převod peněz ze Španělska je tématem, které vás bude zajímat například při dlouhodobějším pobytu v této slunné destinaci, ať už to bude z důvodu dovolené, potenciálního výdělku anebo může být tématem i pro digitální nomády. Důvodů pro převod může být přehršel, důležité je však vědět, jak takový proces můžete realizovat.

Jak poslat peníze do zahraničí, konkrétně do Španělska? To je hlavní téma tohoto článku, v němž vám představíme několik nejpopulárnějších způsobů. Využít můžete multiměnový účet Wise, který nabízí založení i vedení 50ti účtů zdarma, včetně založení eurového účtu (EUR). Převod peněz je se středovým kurzem a nízkými transparentními poplatky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Zahraniční platební styk

Zahraniční převod samozřejmě můžete realizovat prostřednictvím nejrůznějších bankovních institucí. My se aktuálně zaměříme na prověřené služby MONETA Money Bank, kterou jistě znáte díky jejímu původnímu názvu GE Money Bank.

V jejím případě lze provádět úhrady do a ze zahraničí pro příjemce v tuzemsku, a to v cizí měně. Ve své podstatě se vám nabízí dvě možnosti.

 • Europlatby do výše 50 000 EUR
 • SEPA platby

Španělsko – posílání peněz prostřednictvím této standardizované zahraniční platby je spjato s několika odlišnými poplatky. Mimochodem podobné ceny má také Česká spořitelna.

 • Odchozí SEPA platba od 220 Kč přes internetové bankovnictví, až po 1 500 Kč při vyřízení na pobočce.
 • Příchozí SEPA platby do 50 000 EUR poplatek 100 Kč. Při vyšší částce jedno procento až 1 000 Kč.
 • Potvrzení o zahraniční platbě 70 Kč.
 • Vrácení platby kvůli špatným údajům 500 Kč.

Bankovní převod je samozřejmě rychlou a pohodlnou záležitostí, za kterou si musíte jednoduše připlatit.

Moneta ani Česká spořitelna nenabízí nejvýhodnější podmínky pro zahraniční SEPA převody ani v rámci Evropské unie. Např. AirBank ceník zobrazuje poplatek odchozí SEPA platby pouze 20 Kč. Samozřejmě je důležité sledovat také směnný kurz.

Převod peněz skrze platební kartu

Ve spojení s bankovním segmentem objevíte ještě další online převody peněz. Jsou to platební karty. U těch si musíte pohlídat výši směnného kurzu a také hodnotu poplatku pohybující se mezi 3 – 7 %. Pro převod peněz do Španělska a převod peněz ze Španělska se zaměřte na kartu tohoto typu.

 • Platební karty VISA
 • Platební karty MasterCard

Opal Transfer

Služba Opal Transfer je další ze způsobů, jak řešit posílání peněz do Španělska. Opal Transfer je speciální online službou s letitou tradicí, která vám dokáže převést peníze do vybrané země.

A jak dlouho trvá převod? Ten je realizován ještě ten samý den. Stačí, pokud převod dokončíte před 13 hodinou a příjemce jej obdrží ten samý den ve Španělsku.

Online převod provádíte přes internetovou nebo mobilní aplikaci. Stačí si založit účet a zadat příjemce. U něj je důležité vyplnit celé jméno, bankovní údaje, zemi pobytu, a nakonec ještě výši finanční sumy. Počítat každopádně musíte s tím, že tento online zahraniční převod je spojen s jednorázovým poplatkem ve výši 3 libry.

Wise

Posílání peněz do Španělska a ze Španělska lze vyřešit také prostřednictvím služby Wise, která je založena na maximální jednoduchosti. Tato společnost vlastní bankovní účty po celém světě, takže jednotlivé transakce je schopna realizovat v rámci požadavků v dané zemi, čímž dochází ke snižování nákladů za převod peněz. Tím pádem se dostáváte na nižší poplatek nežli v bankách. Ten se pohybuje kolem 0,7 %.

Zkušenosti Čechů s Wise dokládají, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších služeb pro zahraniční převody peněz.

Western Union

Alternativou je také posílání finančních částek prostřednictvím společnosti Western Union. Jde o hotovostní platby, které složíte na pobočce a ty jsou do dvaceti minut převedeny na požadované místo ve Španělsku. To samé platí samozřejmě i naopak. Pobočky Western Union naleznete například v Raiffeisenbank nebo na České poště.

Online platby tohoto typu patří ale k těm nákladnějším a poplatky za ně se pohybují kolem 8 %.

V podobné režii je pak konkurent Western Union, a to služba MoneyPolo. Primárně tyto služby fungují pro hotovostní posílání peněz.

Posílání peněz Španělsko – vyhodnocení

Na závěr vám přinášíme krátký a ucelený sumář informací prezentovaných v tomto článku, abyste měli jasnou a přehlednou informaci o tom, kde a kolik zaplatíte za převod peněz do Španělska a za převod peněz ze Španělska.

Název společnosti/služby Náklady na převod peněz
Zahraniční platební styk (MONETA Money Bank) poplatek 220 Kč – 1 500 Kč
Karty VISA a MasterCard poplatek 3 – 7 % z částky
Opal Transfer poplatek 3 libry za převod
Transferwise poplatek 0,7 % z částky
Western Union poplatek cca 8 % z částky

 

Převod peněz Španělsko – ČR

Posílání eur do Španělska může být jednodušší s účtem Wise. Můžete snadno převést EUR a CZK a opačně se středovým kurzem.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

S multiměnovým účtem Wise si můžete:

 • zřídit až 10 čísel účtů včetně EUR
 • držet a směňovat až 50 různých měn se středovým kurzem
 • s debetní kartou platit doma i v zahraničí
 • zřídit virtuální kartu pro bezpečné platby na internetu
 • platební kartu napojit na Apple Pay i Google Pay

To vše transparentně a s minimálními poplatky. Zahraniční platby vás vyjdou mnohem výhodněji než prostřednictvím banky.