Nominee služby si často spojujeme jen s offshore společností v některém z daňových rájů. Pověřená osoba, nominee, však může být i občanem České republiky. Nominee služby poskytuje i celá řada advokátů v ČR. Statutárním orgánem ve vaší společnosti může být pověřená osoba, která vystupuje za podnik při úředních úkonech. Tím je zajištěna vaše anonymita bez ohrožení vedení firmy.

Co jsou nominee služby

Nominee služby znamenají získání důvěryhodné osoby, která je zapsána jako jednatel společnosti. Může být statutárním i kontrolním orgánem. Její povinností je zastupovat firmu při úředních záležitostech a administrativně vystupovat za společnost pod svým jménem. Chrání tím soukromí skutečného vlastníka.

Co umí nominee

Služba nominee umí zabezpečit anonymitu vlastnictví, jelikož skutečný vlastník je skryt za jménem osoby administrativně vystupující za společnost. Je vhodnou cestou i v případě, kdy je třeba managementu menších firem nahradit rodinné příslušníky, nebo dosadit důvěryhodnou osobu do vedení společnosti.

Co musí splňovat nominee osoba

  • Důvěryhodnost
  • Bezúhonnost
  • Diskrétnost
  • Spolehlivost
  • Loajalitu
  • Časovou flexibilitu

Úprava právních vztahů mezi společností a nominee:

  • písemná smlouva a přesně stanovená pravidla spolupráce.

Cena aneb kolik stojí anonymita

Budete překvapeni, že anonymita není nijak drahá. Služby českého zastupujícího jednatele pro již existující společnost můžete získat už za částku okolo 5.000 Kč měsíčně. Někdy je cena i nižší. Také máte možnost využít služeb jednatele z některé členské země Evropské unie.

Levnější variantou ochrany soukromí je využití zahraničního nominee ze země mimo EU. Měsíčně budete platit okolo 1.500 Kč. Ceník služeb vám přesně sdělí poradenská firma po výběru konkrétní formy spolupráce. Je však třeba počítat se skutečností, že vybranou službu nebudete hradit měsíčně, ale na roční spolupráci předem.

V případě zájmu o nominee služby nás kontaktujte.