Převod peněz

Převod peněz z Ukrajiny do ČR a opačně

převod peněz Ukrajina

Lidé v dnešní době vyžadují posílání peněz do nejrůznějších zemí světa. Mezi takové státy se mimochodem řadí také Ukrajina. Ať už máte zájem o převod peněz na Ukrajinu nebo převod peněz z Ukrajiny do ČR, přinášíme vám několik možností realizace takového platebního styku.

Vybírat si budete moci mezi dvěma odlišnými verzemi.

  • Bankovní převod peněz na Ukrajinu
  • Nebankovní převod peněz na Ukrajinu

Nejdražší bude pravděpodobně Western Union

Převod peněz na Ukrajinu můžete realizovat prostřednictvím známé společnosti Western Union. Tento způsob posílání peněz je velice jednoduchý. Stačí donést hotovost na některou z nejbližších poboček společnosti ve vašem okolí a o nic dalšího už se nemusíte starat. Převody jsou realizovány rychle. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že se náklady budou pohybovat kolem 8 % z cílové částky. Převod přes Western Union patří k jedněn z nejdražší a spíše ho nedoporučujeme.

SEPA platby přes vaši banku také nejsou levné

Tím největším zástupem bankovního segmentu jsou SEPA platby. Ty má ve svém portfoliu v podstatě libovolná bankovní společnost (např. Česká spořitelna, ČSOB. Banky tyto platby realizují do celé Evropě. Pohlídat si musíte pouze to, aby to bylo také na Ukrajinu. V opačném případě máte smůlu. Při realizaci SEPA platby počítejte s poplatky od 150 Kč a výše. Někdy může jít dokonce o stovky korun.

I z toho důvodu se s největší pravděpodobností budete zajímat o to, jak poslat peníze na Ukrajinu rychleji a levněji. Na to vám odpoví především nebankovní převod.

Posílání peněz online skrze službu MoneyPolo

Jestliže chcete řešit výhodný převod peněz z Ukrajiny do ČR a naopak, potom by vás mohlo zaujmout řešení MoneyPolo, které se drží výstižného hesla, plaťte pouze za to, co doopravdy využíváte. Tento model posílání peněz do zahraničí je poměrně populární a pojí se s ním řada předností.

  • Převody v hotovosti
  • Předplacené karty
  • Multiměnový účet

MoneyPolo si zakládá na bezpečnosti, spolehlivosti, individuálním přístupu a mezinárodním platebním styku. Přesně takhle má vypadat moderní nebankovní převod na Ukrajinu. Pokud využijete například převod z běžného účtu na platební kartu MasterCard či Visa, bude se poplatek pohybovat ve výši kolem 3 %.

Převod peněz za pomoci Opal Transfer

Dalším typem online převodu peněz je známá služba Opal Transfer. Převod peněz na Ukrajinu a převod peněz z Ukrajiny do ČR je rychlý a ekonomicky dostupný. Za převod zaplatíte jednorázový poplatek 3 libry, což může být zajímavé hlavně pro ty, kdo se snaží převádět větší množství peněz.

Pro převod stačí využít buď telefonní linku společnosti nebo navštívit jednu z jejích poboček. To je z toho důvodu, že jde o převod peněz mimo Evropskou unii, do které Ukrajina bohužel nepatří.

PaySend pouze za 2 USD

Bezpečný převod peněz se pro vás nemusí stát překážkou ani u služby PaySend. Využít můžete jak internetového rozhraní, tak toho mobilního. Tudíž lze konkrétní částky posílat v podstatě kdykoliv a odkudkoliv. PaySend pokrývá svou působností padesát států světa, mezi něž patří také Ukrajina.

Zabývat se nemusíte ani přílišnými náklady na převod peněz na Ukrajinu nebo za převod peněz z Ukrajiny do ČR. Poplatek je stanoven ve výši 2 USD.

Nepodceňujte ani TransferWise

Při potřebě zaslat peníze na Ukrajinu se jednou z možných variant vašeho výběru může stát služba TransferWise. Při převodu běžných měn se sekáte s poplatkem 0,7 %, což může být výhodné u zasílání menších peněžních sum, kdy není jasně daná pevná částka za převod.

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že nebankovní převod peněz na Ukrajinu nabízí podstatně více možností s odlišnými náklady. Takže na své si přijde doopravdy každý.

NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET WISE
Previous ArticleNext Article

Převod peněz z Ukrajiny do ČR a opačně

4 min
Send this to a friend