Lidé v dnešní době vyžadují posílání peněz do nejrůznějších zemí světa. Mezi takové státy se mimochodem řadí také Ukrajina. Ať už máte zájem o převod peněz na Ukrajinu nebo převod peněz z Ukrajiny do ČR, přinášíme vám několik možností realizace takového platebního styku.

Vybírat si budete moci mezi dvěma odlišnými verzemi.

  • Bankovní převod peněz na Ukrajinu
  • Nebankovní převod peněz na Ukrajinu

Využít můžete multiměnový účet Wise, který nabízí založení i vedení 50ti účtů zdarma, včetně založení účtu s Ukrajinskou hřivnou (UHD). Převod peněz je se středovým kurzem a nízkými transparentními poplatky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Ukrajinská hřivna: UHD

Ukrajinská hřivna (kód: UAH) je oficiální měna Ukrajiny. Název „hřivna“ pochází ze staroslovanského slova, které označovalo hromadu, svazek, nebo také váhu určitého množství stříbra nebo zlata. Měna byla zavedena v roce 1996 a nahradila tak tehdejší kupónovou hřivnu.

Hřivna se dělí na 100 kopijok. K dispozici jsou mince o hodnotě 1, 2, 5 a 10 hřiven a 1, 2, 5, 10, 25 a 50 kopijok. Bankovky jsou v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 hřiven.

Nejdražší bude pravděpodobně Western Union

Převod peněz na Ukrajinu můžete realizovat prostřednictvím známé společnosti Western Union. Tento způsob posílání peněz je velice jednoduchý. Stačí donést hotovost na některou z nejbližších poboček společnosti ve vašem okolí a o nic dalšího už se nemusíte starat. Převody jsou realizovány rychle. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že se náklady budou pohybovat kolem 8 % z cílové částky. Převod přes Western Union patří k jedněn z nejdražší a spíše ho nedoporučujeme.

SEPA platby přes vaši banku také nejsou levné

Tím největším zástupem bankovního segmentu jsou SEPA platby. Ty má ve svém portfoliu v podstatě libovolná bankovní společnost (např. Česká spořitelna, ČSOB. Banky tyto platby realizují do celé Evropě. Pohlídat si musíte pouze to, aby to bylo také na Ukrajinu. V opačném případě máte smůlu. Při realizaci SEPA platby počítejte s poplatky od 150 Kč a výše. Někdy může jít dokonce o stovky korun.

I z toho důvodu se s největší pravděpodobností budete zajímat o to, jak poslat peníze na Ukrajinu rychleji a levněji. Na to vám odpoví především nebankovní převod.

Posílání peněz online skrze službu MoneyPolo

Jestliže chcete řešit výhodný převod peněz z Ukrajiny do ČR a naopak, potom by vás mohlo zaujmout řešení MoneyPolo, které se drží výstižného hesla, plaťte pouze za to, co doopravdy využíváte. Tento model posílání peněz do zahraničí je poměrně populární a pojí se s ním řada předností.

  • Převody v hotovosti
  • Předplacené karty
  • Multiměnový účet

MoneyPolo si zakládá na bezpečnosti, spolehlivosti, individuálním přístupu a mezinárodním platebním styku. Přesně takhle má vypadat moderní nebankovní převod na Ukrajinu. Pokud využijete například převod z běžného účtu na platební kartu MasterCard či Visa, bude se poplatek pohybovat ve výši kolem 3 %.

Převod peněz za pomoci Opal Transfer

Dalším typem online převodu peněz je známá služba Opal Transfer. Převod peněz na Ukrajinu a převod peněz z Ukrajiny do ČR je rychlý a ekonomicky dostupný. Za převod zaplatíte jednorázový poplatek 3 libry, což může být zajímavé hlavně pro ty, kdo se snaží převádět větší množství peněz.

Pro převod stačí využít buď telefonní linku společnosti nebo navštívit jednu z jejích poboček. To je z toho důvodu, že jde o převod peněz mimo Evropskou unii, do které Ukrajina bohužel nepatří.

PaySend pouze za 2 USD

Bezpečný převod peněz se pro vás nemusí stát překážkou ani u služby PaySend. Využít můžete jak internetového rozhraní, tak toho mobilního. Tudíž lze konkrétní částky posílat v podstatě kdykoliv a odkudkoliv. PaySend pokrývá svou působností padesát států světa, mezi něž patří také Ukrajina.

Zabývat se nemusíte ani přílišnými náklady na převod peněz na Ukrajinu nebo za převod peněz z Ukrajiny do ČR. Poplatek je stanoven ve výši 2 USD.

Nebankovní převod peněz na Ukrajinu

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že nebankovní převod peněz na Ukrajinu nabízí podstatně více možností s odlišnými náklady. Takže na své si přijde doopravdy každý.

Převod peněz na Ukrajinu či z Ukrajiny do ČR

Zasílání peněz na Ukrajinu může být jednodušší s účtem Wise. Můžete snadno převést UHD a CZK a opačně se středovým kurzem.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

S multiměnovým účtem Wise si můžete:

  • zřídit až 10 čísel účtů včetně UHD a EUR
  • držet a směňovat až 50 různých měn se středovým kurzem
  • s debetní kartou platit doma i v zahraničí
  • zřídit virtuální kartu pro bezpečné platby na internetu
  • platební kartu napojit na Apple Pay i Google Pay

To vše transparentně a s minimálními poplatky. Zahraniční platby vás vyjdou mnohem výhodněji než prostřednictvím banky.