Opal Transfer: Recenze pro online převod peněz

Služba Opal Transfer bude známa především těm, kdo někdy řešili bezhotovostní převod finančních prostředků mezi vybranými zeměmi Evropské unie, potažmo světa. Tato společnost se na trhu pohybuje již 14 let a za tu dobu dotáhla své služby k naprosté dokonalosti a získala si bohaté portfolio spokojených klientů.

Pakliže jste o této službě doposud neslyšeli, pak vám tato „Opal Transfer recenze“ nejen otevře oči o nových možnostech, ale také nabídne levnější zahraniční převody. Doufáme, že vám odpovíme na vaše otázky týkající se nejlevnějšího přeposílání peněz do zahraničí.

Ano, můžete namítat, že něco podobného lze realizovat přes klasické banky, ale tento převod vás bude stát podstatně méně finančních prostředků, a o to přece jde.

Jak to funguje?

Na otázku, jak Opal Transfer funguje vám odpovíme rychle a přehledně.

Pokud jste novým klientem a doposud jste přes Opal Transfer neposílali žádné peníze, vytvořte si účet na oficiálním webu Opal Transfer. Ten se pro vás stane takovým pomyslným odrazovým můstkem. Požadovány jsou vždy základní osobní informace.

 • Jméno a příjmení
 • Datum narození
 • Adresa
 • Telefonní číslo a e-mail

Peníze mohou převádět pouze osoby starší 18 let. Při vyšších částkách se připravte na to, že společnost po vás může vyžadovat zaslání kopie občanského průkazu, cestovního pasu nebo dokonce potvrzení o výdělku. Brání se tím proti nežádoucímu praní špinavých peněz.

V okamžiku, kdy máte svůj zákaznický účet, je možné vrhnout se na online převod.

Jak poslat peníze přes Opal Transfer

Poslat peníze do zahraničí či ze zahraničí přes službu Opal Transfer lze čtyřmi způsoby.

 • Návštěva pobočky – Tato varianta se týká především lidí pohybujících se po Londýně, protože pobočky se nachází pouze na Shepher´s Bush a ve Stratfordu.
 • Online převod – Nejpoužívanější způsob převodu peněz přes Opal Tranfer a možná také nejpohodlnější. Jednoduše se zaregistrujete, přihlásíte a pošlete peníze na cílový účet.
 • Mobilní aplikace – Alternativa online převodu, kterou můžete mít díky mobilitě neustále u sebe, takže konkrétní částku lze převést v podstatě odkudkoliv kde máte připojení k internetu. Aplikace je dostupná pro Android, iOS i telefony s Windows.
 • Zákaznická linka – Jestliže si na žádnou z výše uvedených variant netroufáte, je tu ještě klientská linka na zahraničním čísle 020 7022 0995 fungující od 10 do 19 hodin od pondělí do pátku.

3 kroky pro zahraniční převod peněz

Při bezhotovostním převodu peněz do světa musíte podstoupit tři základní kroky vedoucí k dokončení transakce.

1) Tím prvním krokem pro poslání peněz bude zadání příjemce. Vždy uvádějte celé jméno a příjmení, bankovní údaje konkrétní osoby, zemi pobytu a v neposlední řádě i peněžní částku.

2) Pak následuje převod peněz na bankovní účet Opal Transfer, využít k tomu dokonce můžete i svoji debetní kartu. Pozor, kreditní karty nelze použít.

3) Poslední krok je individuální a liší se dle velikost zasílané částky. Pokud jde o větší sumu, budete požádáni o zaslání naskenovaných dokumentů – občanský průkaz, cestovní pas apod.

Jak dlouho trvá převod?

Na Opal Transfer je krásné to, že bezhotovostní převody jsou realizovány opravdu rychle. Nejpozději do druhého pracovního dne jsou peníze připsány na konkrétním účtu.

Pakliže však stihnete udělat transakci do 11:30, můžete obdržet peníze ze zahraničí do České republiky tentýž ten. Tato rychlost navíc není vykoupena žádnými dalšími poplatky.

Zahraniční převod peněz do EU a mimo EU

Jak už jsme naznačili v průběhu této Opal Transfer recenze, tato služba primárně slouží pro zasílání peněz do vybraných zemí Evropské unie, v rámci nichž vám bude zaručena maximální flexibilita a bezpečnost. Jsou to Finsko, Dánsko, Itálie, Lucembursko, Norsko, Rakousko, Slovinsko, Španělsko, Belgie, Estonsko, Kypr, Malta, Německo, Rumunsko, Ukrajina, Švédsko, Bulharsko, Francie, Litva, Maďarsko, Polsko, Rusko, Česká republika, Chorvatsko, Irsko, Lotyšsko, Nizozemí, Portugalsko, Slovensko a Řecko.

Peníze přes Opal Transfer samozřejmě nemusíte odesílat pouze v rámci EU, ale také mimo EU. V takovém případě je však potřeba požadovanou částku převést nejprve na některý z účtů společnosti a pak kontaktovat zákaznickou linku pro dokončení transakce.

V tomto směru na vás čeká omezení v tom, že nejsou přijímány platby mimo EU.

Poplatky: pouze 3 libry

Další velice důležitou otázkou spojenou se zahraničním převodem peněz bude výše poplatku. I na to vám odpoví tato Opal Transfer recenze. Očekávejte jednorázový poplatek ve výši tři libry. V jeho případě je naprosto jedno, zda posíláte částku 1 000 Kč nebo 10 000 Kč. Dokonce nezáleží ani na tom, do jaké země peníze putují. To jsou všechny poplatky spjaté s převodem peněz přes Opal Transfer.

Výhody Opal Transfer

 • Historie společnosti Opal Transfer více jak 14 let.
 • Opal Transfer je regulovaný ve Velké Británii úřadem FCA.
 • Přes 200 000 spokojených zákazníků a pozitivní recenze.
 • Přehledné webové stránky, které jsou v češtině.

Srovnání s ostatními službami

Aby byla Opal Transfer recenze plně objektivní, je zapotřebí ji porovnat s konkurenčními projekty, které umožňují také zahraniční převody online. V tomto směru vám více napoví níže uvedená tabulka.

Název služby Výše poplatku za transakci
Opal Transfer 3 libry z každé platby libovolné velikosti
Transferwise 0,7 % ze zasílané částky
CurrencyFair Pevný poplatek 3 eura + 0,4 % z částky
PayPal Cca 3,4 % z převáděné částky

Při pohledu na tuto tabulku se nabízí srovnání služby Opal Transfer a Transferwise a jejich účtu Borderless account. Pokud jde o nižší částky, vítězí určitě Transferwise, i co se týče rozsahu, kam posílat peníze do světa. U vyšších peněžních sum je jasným vítězem Opal Transfer. Vždy je potřeba, abyste si konkrétní poplatky spočítali a pak vám čísla jasně řeknou, který převod bude levnější. Nenechte se zmást marketingovými texty.