Žít v USA je snem mnoha lidí. Patříte mezi ty šťastlivce, kteří okusili život “za velkou louží” na vlastní kůži? Možná jste si v USA našli práci, možná tam trávíte čas u svých blízkých a možná… možná právě přemýšlíte nad tím, jak na převod peněz z USA do ČR. Mohou vás k tomu vést různé důvody, na nich ale nesejde. Důležité je jedno: uskutečnit převod peněz na český účet co možná nejvýhodněji a nejrychleji. Pojďme se proto podívat na dostupné finanční služby. Odhalit ten nejlepší způsob posílání peněz z USA vyžaduje desítky minut porovnávání.

Využít můžete multiměnový účet Wise, který nabízí založení i vedení 50ti účtů zdarma, včetně amerického (USD). Převod peněz je se středovým kurzem a nízkými transparentními poplatky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Na posílání peněz z USA si pořádně posvítili

Udělali jsme špinavou práci za vás – provedli jsme podrobný průzkum. Jak se potvrdilo, při převodu dané sumy do ČR musíte vždy počítat s určitými poplatky. Ty se liší v závislosti na podmínkách každé převodní společnosti. Některé z nich nabízejí převod zdarma, nenechte se ale zmást – vydělávají totiž na kurzovní marži, která může v konečném měřítku převýšit i poplatek u klasické bankovní společnosti.

Všeobecně jsou klasické banky považovány za jedno z nejhorších řešení pro převod peněz. Jaké existují lepší služby pro posílání peněz z USA a do USA?

Jak poslat peníze online

Pohodlný způsob pro ty, co se nechtějí zdržovat s vyřizováním na kamenné pobočce. Doba převodu peněz může být okamžitá v závislosti na vybrané službě. Které metody převodu peněz z USA do ČR online jsou aktuálně nejoblíbenější?

Wise

Nejoblíbenější řešení převodu peněz ze zahraničí do ČR? Wise služby jsou využívány nejen v rámci zemí Evropy, ale právě i pro mezikontinentální převody. Obrovským plusem Wise je uplatňování skutečného středového kurzu, což je finančně daleko výhodnější než převod skrze klasickou banku či jiné převodní společnosti.

Pokud se tedy rozhodnete poslat peníze z USA do ČR, počítejte s poplatkem ve výši pouhého 1 % z posílané částky do 5000 USD. Pokud překročíte 5000 USD, odvedete poplatek 1 % z 5000 USD a 0,7 % ze sumy nad daný limit. Minimálním poplatkem jsou stanoveny 3 USD.

Žádné skryté poplatky vás trápit rozhodně nemusí.

Jak dlouho trvá převod peněz přes Wise do České republiky? Obvykle v rozmezí 1 až 5 dnů. Služba Wise je tedy nejen výhodnější než jiné, ale i velmi rychlá. Uživatelé ji mohou využít nejen pro posílání peněz do Ameriky, ale služba je rovněž levnější než SEPA platby v Evropské unii – využijete ji tedy i pro převody peněz z Německa, Rakouska i např. Polska.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

PayPal

Lídr mezi online peněženkami. Peníze v USD lze přeposlat z bankovního účtu na PayPal účet a odtud poté na PayPal účet příjemce peněz, který si peníze přepošle na vlastní, tedy v tomto případě český účet.

Délka převodu peněz je v rámci PayPal účtu okamžitá, převod na osobní bankovní účet trvá obvykle 3 až 5 dní.

Nevýhodou PayPal převodů je velmi nevýhodný kurz. Posun od středového kurzu je značný, přeplatíte tedy poměrně dost. PayPal je důvěryhodný, ale poměrně drahý. Vyplatí se proto spíše pro převod menších částek a jednorázově. Pokud chcete ušetřit, raději využijte jiné služby.

Skrill

Služba, která je dodnes známá pod původním názvem Moneybookers. Převádí peníze nejen v rámci Evropy, ale i v USA – využít ji tedy můžete pro zaslání peněz z USA do ČR.

Jak výhodný je skutečně Skrill?

Oproti převodu skrze klasickou banku určitě, v porovnání s ostatními online převodníky spíše cenově průměrná. Zřízení účtu, příjem peněz a první převod je vždy zdarma, další převody jsou zpoplatněny 1,9 % z posílané částky, maximálně však 20 EUR. Společnost Skrill vydělává především na kurzech, proto počítejte s tím, že bude směna peněz do jiné měny spojena i s jistými poplatky

Aktuální kurz společnost Skrill vždy uveřejňuje, proto víte, o kolik korun či dolarů navíc za poslání peněz zaplatíte. Poplatky za převod peněz hradíte vy nebo příjemce v závislosti na tom, v jaké měně je částka zasílána a v jaké měně je vedený účet příjemce. Kurzovní marže se pohybuje mezi 3 až 5 %, platí se také za výběr peněz.

Má Skrill nějaké výhody?

Jistěže, jedná se o velmi rychlou službu, k převodu peněz na Skrill účet dochází okamžitě, ze Skrill na běžný účet poté v závislosti na bankovní instituci, kde je účet vedený. Skrill online peněženka je velmi bezpečná a umožňuje převod peněz do velkého množství států.

USD hotovost

Máte v ruce USD hotovost a potřebujete ji zaslat do České republiky bez nutnosti využít klasický online převod? Vyzkoušejte populární službu Western Union.

Western Union je americká společnost s mnohaletou tradicí, nemusíte se proto o zasílané peníze obávat – svěříte je opravdu do rukou prověřené společnosti. Stačí zajít na příslušnou pobočku, vyplnit dokumenty a předat částku v hotovosti. Ta je poté vyplacena příjemci v zemi určení.

Aby příjemce posílané peníze dostal, musí znát jméno odesílatele, zemi odeslání, výši zasílané částky, kontrolní číslo převodu MTCN a předložit průkaz totožnosti. Peníze jsou vypláceny vždy v CZK.

A jak je to s poplatky? Při posílání peněz z USA do ČR se výše poplatků odvíjí od výše zasílané částky. Western Union vyniká díky okamžitému převodu i uchování jisté anonymity odesílatele a příjemce. Nevýhodou jsou nepříliš výhodné poplatky, které rostou spolu s výší odesílané částky.

Na stejném způsobu jako Western Union funguje také převodní služba u společnosti MoneyGram. I díky ní můžete zaslat peníze v hotovosti z USA do ČR a obráceně. Poplatky se rovněž odvíjejí od výše posílané částky. Na stránkách společnosti MoneyGram můžete použít kalkulačku pro přibližný výpočet poplatků.

Jak poslat peníze z ČR do USA

převod peněz czk usd

Jak poslat peníze na americký účet? Možností je opět dost. Levný převod lze provést přes již zmiňovanou službu Wise. V případě zasílání částky v CZK do USD počítejte s poplatkem 0,7 % z převáděné částky. Minimální poplatek činí 42 Kč.

Budete mít číslo bankovního účtu a peníze skrze Wise pošlete jako to děláte v internetovém bankovnictví. Není tolik rozdílů.

Zkusit můžete i irskou službu CurrencyFair, která si za převod peněz do USA účtuje rovné 3 USD. Počítat ale musíte s kurzovní marží. Ta je samozřejmě mnohem nižší než pokud byste posílali peníze přes klasickou banku. Má CurrencyFair nějakou nevýhodu? Bohužel ano, převod nelze uskutečnit okamžitě. Peníze musí být nejprve připsány na český účet CurrencyFair, směněny do vybrané měny a konečně zaslány na americký účet.

Převod z ČR do USA umožňuje i Western Union. Opět stačí dojít na jednu z poboček, vyplnit formulář “Pro zasílání peněz” a odevzdat jej spolu s posílanou částkou a poplatkem pracovníkovi na přepážce. Po ověření totožnosti vám sdělí MTCN číslo, které musíte poskytnout příjemci peněz. Maximální částka pro převod je stanovena na 7400 USD. Poplatky se odvíjejí dle výše zasílané částky a jsou dostupné v ceníku společnosti Western Union.

Kterým způsobem nakonec pošlete své dolary z USA do ČR a obráceně vy?

Převody peněz s Wise

Zasílání peněz do USA a z USA do ČR může být jednodušší s účtem Wise. Americký dolar (USD) můžete převést snadno na CZK a opačně, české koruny převést na USD se středovým kurzem.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

S multiměnovým účtem Wise si můžete:

  • zřídit až 10 čísel účtů včetně USD a EUR
  • držet a směňovat až 50 různých měn se středovým kurzem
  • s debetní kartou platit doma i v zahraničí
  • zřídit virtuální kartu pro bezpečné platby na internetu
  • platební kartu napojit na Apple Pay i Google Pay

To vše transparentně a s minimálními poplatky. Zahraniční platby vás vyjdou mnohem výhodněji než prostřednictvím banky.