CurrencyFair

Převod peněz do zahraničí a ze zahraničí za výhodné kurzy. Fixní poplatek 3 Eura za převod. Neplaťte zbytečně bance.

CurrencyFair je jeden z předních poskytovatelů zahraničních převodů. Služba funguje jako P2P směnárna. Jednotlivé převody jsou uskutečněny na základě nabídky a poptávky samotných uživatelů CurrencyFair. Tímto způsobem je vytvořen trh s mezinárodní měnou, kterou můžete směnit za velmi výhodné kurzy.

Jak to funguje

1. Pošlete peníze na CurrencyFair

Nejprve je potřeba zaslat peníze na svůj účet na CurrencyFair. Tím si tzv. nabijete depozit a tuto částku můžete následně směňovat.

2. Směňte peníze

Nyní můžete s penězi provádět směnu. Buď převedete peníze do cílové měny okamžitě anebo můžete počkat a zadat zvolený kurz pro směnu.

3. Pošlete peníze adresátovi

Jakmile je provedena směna, můžete zaslat peníze adresátovi. Poplatek za převod je 3 Eura. Peníze dorazí na zadaný bankovní účet do několika dnů.

Výhody

Velmi dobré kurzy převodu
Rychlost převodu
Bez nutnosti podepisovat rámcovou smlouvu
Bezpečné převody regulované Irskou centrální bankou

Nevýhody

Složitejší a časově náročná registrace a schvalování
Směna vyžaduje mezikrok, tzv. nabití depozitu
Fixní poplatek 3 Eura za převod
Platforma i podpora je pouze v angličtině

Akce měsíce

Získejte první převod zdarma, registrace trvá jen 2 minuty

O společnosti CurrencyFair Ltd.

Služba CurrencyFair vznikla jako řešení problému pro expaty (lidé dlouhodobě žijící v zahraničí mimo svoji domovskou zemi), kteří potřebují posílat peníze skrze hranice. Nejlevnějším způsobem je směna peněz skrze přátele, kteří danou měnu potřebují. Díky množství uživatelů, kteří potřebují každodenně směňovat peníze je trh nabídky a poptávky měn na CurrencyFair skutečně obrovský.

CurrencyFair Ltd. je irská společnost regulovaná Centrální bankou Irska. Společnost spadá pod mateřskou korporaci CurrencyFair PTY Ltd. se sídlem v Austrálii. CurrencyFair byla založena v roce 2009. Mezi zakladatele patří Brett Meyers, Jonathan Potter, Sean Barrett a David Christian. Mezi investory patří Octopus Investment či Frontline Ventures.

Send this to a friend