Chystáte se na dovolenou nebo za prací do severských zemí Evropy? Pak se vám určitě hodí informace o tom, jak zasílat peníze do států, jakými jsou Norsko, Švédsko a Finsko. Jak asi každý správně tuší, tak v jednotlivých zemích jsou k dispozici jiné místní měny, takže se na první pohled může zdát, že převod peněz bude složitý. Opak je však pravdou, protože vybírat si můžete hned z několika dostupných variant.

Využijte multiměnový účet Wise, který poskytuje převod měn za středový kurz. Máte možnost držet až 50 různých měn (včetně CZK, EUR, CHF, USD, GBP). Díky debetní kartě Wise můžete navíc platit v zahraničí bez nadbytečných poplatků. Wise nabízí své služby zdarma a při odesílání peněz do zahraničí si účtuje nízké a transparentní poplatky. Tento způsob převodu peněz je levnější než prostřednictvím banky v ČR.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Měny v Norsku, Švédsku a Finsku

Pro úplnost ještě uvedeme, jaké měny jsou ve vybraných zemích.

 • Norsko – norská koruna
 • Švédsko – světská koruna
 • Finsko – finská koruna

Používá se také Euro.

SEPA platba do Švédska, Norska i Finska

Při představování jednotlivých variant převodu peněz se vaším odrazovým můstkem může stát bankovní platební styk. Posílání peněz do Švédska, Norska nebo Finska lze realizovat za pomoci SEPA platby. Prostřednictvím tohoto modelu budete schopni odeslat odpovídající množství EUR. Tyto platby navíc přijímá většina evropských bank. Se zahraničními platbami tohoto typu se samozřejmě pojí odlišné náklady na jejich zasílání.

Abyste mohli uskutečnit převod peněz do Švédska, Norska či Finska, budete k tomu potřebovat pár základních údajů protistrany.

 • Bankovní účet příjemce
 • Kód jeho banky
 • Identifikátory IBAN a BIC

Jak dlouho převod trvá? SEPA platby jsou spojeny s garancí doručení peněz do tří pracovních dnů. Tuto dobu může samozřejmě ovlivňovat řada přidružených faktorů. Výhodou SEPA platby je, že ji můžete realizovat nejenom do výše až 50 000 EUR, ale lze ji zadat z vlastního internetového bankovnictví.

A jaké jsou náklady na SEPA platby? Ty se liší podle toho, u jaké bankovní společnosti se nacházíte. Posílání peněz do Finska, Norska nebo Švédska je obvykle spojeno s poplatky ve výši od 180 Kč až 250 Kč, popřípadě platíte procento z dané částky.

Posílání peněz do Finska, Norska a Švédska přes Wise

Využít samozřejmě můžete i alternativních variant převodu peněz do zahraničí. Mezi poměrně populární a oblíbené služby patří Wise, jež se řadí ke špičce v rámci mezinárodního transferu peněz. Velkou výhodou tohoto řešení je fakt, že je používán středový směnný kurz, takže se mnohdy domůžete ještě výhodnějších převodů nežli v bance. A co byste měli vědět v rámci posílání peněz do Švédska, Norska a Finska skrze službu TransferWise?

 • Zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 0,7 %.
 • Bez dalších speciálních poplatků.
 • Převod peněz je realizován do jednoho až čtyř pracovních dnů podle toho, zda zvolíte kreditní kartu, bankovní účet, SWIFT převod apod.
 • Jednoduchost celého procesu.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Podívejte se na kompletní návod, jak poslat peníze do zahraničí přes Wise.

Opal Transfer ze pouhé tři libry

Velkým konkurentem TransferWise při posílání peněz do Finska, Norska a Švédska je služba Opal Transfer. Jde o dostupné online řešení, které můžete ovládat nejenom skrze internetový prohlížeč a svůj zákaznický účet, ale i za pomoci přehledné mobilní aplikace. Ve prospěch této varianty hovoří hlavně flexibilita, bezpečnost a neomezené hranice. Peníze tak můžete posílat v podstatě do celé Evropy, to znamená i do Norska, do Finska a do Švédska.

V okamžiku, kdy využijete službu Opal Transfer, musíte počítat s jednorázovým poplatkem, jež je účtován ve výši tři libry. Další vícenáklady očekávat nemusíte. Na této službě je příjemná rychlost doručení peněz. Stačí zaslat peníze do 10 hodin a příjemce je obdrží ještě tentýž den.

PaySend – mezinárodní převody platební kartou

Převod peněz do Finska, Norska i Švédska lze řešit také prostřednictvím služby PaySend, která se zaměřuje na převody mezi platebními kartami Visa a MasterCard. Mezinárodní převody z a do České republiky jsou realizovány v podstatě okamžitě. Velký důraz je v tomto směru kladen na bezpečnost a maximální ochranu dat. S PaySend se pojí hned několik zajímavých kladů stojících za zvážení.

 • Poplatek za jednu transakci je ve výši 2 USD.
 • Výhodnější směnný kurz nežli v klasické bance.
 • Okamžité doručení peněz příjemci.

Vyzkoušejte klasiku zvanou Western Union

Jestliže máte potřebu zaslat peníze v hotovosti, respektive je v hotovosti odevzdat, pak je tu celosvětově populární služba Western Union. Ta má pobočky na mnoha místech České republiky, ať už jde o Českou poštu nebo jiná působiště. Právě tam můžete donést odpovídající sumu peněz, jež se bleskurychle přesunou na požadovanou pobočku v zahraničí. Takže příjemce se k financím dostane poměrně rychle. Převod peněz do Norska, Švédska a Finska je však spojen s trochu vyšším poplatkem oproti výše uvedeným variantám. Je to 8 % z částky, kterou posíláte.

Jak pošlete peníze vy?

Jak můžete vidět, tak posílání peněz do Finska, Norska a Švédska není ničím neobvyklým a složitým. Stačí si pouze vybrat, jakému řešení dáte přednost. K takové volbě můžete mimochodem dojít také na základě toho, jak vysokou peněžní sumu chcete zaslat.