Projekt Wise pro P2P posílání peněz jistě není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Jde o londýnský projekt, který je využíván pro zahraniční převody peněz mezi jednotlivými zeměmi světa, a navíc v odlišných měnách. Levná cesta, jak dostat našetřené peníze ze zahraniční brigády či úspor z working holiday domů a naopak. Mnohem levnější než standardní převody mezi bankami. Transferwise nyní představil nové konto bez hranic (borderless account) spolu s platební kartou MasterCard.

Konto bez hranic od Wise

Důvod je velice prostý. Tato propracovaná nadstavba vám přináší nejenom jednoduchost převodu peněz, ale možnost držení více jak 40 měn v rámci jediného účtu. „Peníze bez hranic“, přesně tímto sloganem by šel charakterizovat účet Borderless account od Wise, který je velkým konkurentem například služby Revolut, a to i díky tomu, že světlo světa začíná objevovat také přidružená platební karta MasterCard.

Více jak 40 podporovaných měn

Na svém novém účtu od Wise můžete nyní držet a převádět více jak 40 různých měn. Kromě nejznámějších jako je americký dolar, euro, birtská libra, kanadský nebo australský dolar, jsou podporované také thajské bahty, maxické peso, chrovatská koruna, švýcarský frank nebo filipínské peso. Kompletní seznam všech měn si můžete prohlédnout na obrázku níže.

transferwise podporované měny

Výhody Konta bez hranic od Wise

Pakliže bychom měli vypíchnout několik hlavních předností tohoto typu účtu, je třeba začít následujícím.

  • Rychlý převod peněz – S pomocí účtu Borderless account budete schopni peníze posílat do 1 – 2 dnů, což je o polovinu méně, než kdybyste zvolili klasické SEPA platby a bankovní zahraniční platby.
  • Otevření účtu během krátkého okamžiku – Jen pár minut vás bude dělit od toho, abyste si založili účet v českých korunách, popřípadě si na bankovním účtu od Wise aktivovali ostatní světové měny.

Oproti klasickým bankám ušetříte jednoznačně na poplatcích, což byla doména projektu ještě před zavedením účtu Borderless account. Doposud byl minimální poplatek za transakci stanoven ve výši 42 Kč, což zrovna nenahrávalo menším částkám. Nyní se tyto platby pojí s jednorázovou platbou ve výši 0,7 %. A je úplně jedno, jak vysokou sumu budete posílat.

S účtem borderless account máte možnost pohodlně ovládat i ze svého mobilního telefonu, k čemuž slouží speciální mobilní aplikace. O stavu zůstatkové částky budete mít neustálý přehled.

Jak to funguje?

Debetní karta MasterCard otevírá nové možnosti

  • Výběry z jakéhokoli automatu po světě bez poplatku do částky 200 liber za měsíc.
  • Bezhotovostní platby s poplatkem 0,35% – 1%.

debetní karta mastercard transferwise

Borderless account od Wise přichází stejně jako služba Revolut s platební kartou, kterou k účtu můžete získat. Ta ve velkém rozšiřuje možnosti placení po celém světě a v libovolných měnách. Peníze na kartě se vám automaticky převádí mezi danými měnami a co je hlavní, v tom nejlepším kurzu. Bezhotovostní platby budou spojeny s poplatky kolem 0,35 – 1 %, což je oproti bankám velká úspora. Ty totiž po svých klientech chtějí kolem 3 – 5 %. Konkrétní poplatky převodu jednotlivých měn najdete na webu Transferwise zde.

Velice příjemným, a hlavně bezplatným bonusem je fakt, že s kartou můžete bez poplatku provádět výběry do částky až 200 liber za měsíc.

Pro koho je Konto bez hranic od Wise vhodné?

Jak můžete správně tušit, Borderless account od Wise využijí mnozí cestovatelé, mezi které se řadí například zaměstnanci pracující v zahraničí. Tento speciální účet pomůže i studentům na studijních pobytech a workshopech. To vše s možností cestovat mezi všemi zeměmi světa, aniž byste se omezovali při posílání peněz a platili vysoké poplatky. Ty jsou v případě Borderless account totiž velice nízké, ba dokonce nulové.

  • Neplatíte za založení Borderless account.
  • Neplatíte za otevření libovolného počtu měn.
  • Neplatíte za vedení účtu Borderless account.
  • Neplatíte za nabíjení tohoto účtu českou korunou ani v případě, že to provádíte přes vaši platební kartu.
  • Neplatíte za to, když vám na účet dojdou peníze ve vaší hlavní měně.

Wise přinesl s Borderless account a plánovanou debetní kartou MasterCard pomyslnou revoluci v zahraničním platebním styku, který vás nyní nemusí stát tolik peněz, jako doposud. Podívejte se na recenzi platební karty Wise.

Tento Borderless account čili Konto bez hranic od Wise je konkurencí pro bankovní účty v zahraničí. Budoucnost je otevřená multi-měnovým účtům, které dokáží srazit poplatky na nejnižší úroveň a nabídnout středové kurzy.

Jedinou nevýhodou zůstává prostředí Wise aplikace i webových stránek, které není přeložené do českého jazyka. Avšak ze zkušeností mnohých českých uživatelů vyplývá, že orientace je jednoduchá a vše zvládnete i se základy angličtiny, či pomocí překladače.