Mít vyšší částku v hotovosti na bankovním účtu je samozřejmě nerozumné. Na běžném účtu vás nečeká žádný zajímavý úrok. Proto se doporučuje využít nejrůznější spořící účty. Jedním z nejznámějších je ING spořící účet. Jaký je aktuální úrok a podmínky? Jaké mají Češi s ING spořícím účtem zkušenosti a co říkají recenze?

Výhody spořících účtů

Zhodnocení zůstatků na bankovních účtech je prakticky nulové, proto je vhodné část peněz převádět na některý ze spořících účtů. Spořící účet ovládáte pomocí internetové bankovnictví, zakládáte online a můžete se těšit na vyšší úrok než na běžném bankovním účtu.

Výhodné je, když máte spořící účet založen ve stejné bance, jako běžný účet. Jakmile potřebujete hotovost během nočních hodin nebo během víkendu, máte možnost okamžitého převodu.

Ke spořícímu účtu obvykle nedostáváte platební kartu a nemůžete si zůstatek vyzvednout na pobočce banky.

ING spořící účet

ING spořící účet je na českém finančním trhu velmi známý. Byl jedním z prvních spořících účtů a využívaly jej statisíce klientů. Několikrát získal ocenění Zlaté koruny jako top spořící účet. Od svého uvedení na trh nejednou změnil adresu pro ING internet banking stejně jako prostředí internetového bankovnictví. Dřívější vstup na účet přes www.ingkonto.cz už byl přesměrován. Dnes ING banking naleznete na www.ing.cz.

ING nabízí podobné úrokové zhodnocení jako ostatní spořící účty, často však láká nové klienty na zvýhodněný úrok.

Obvykle se akce týkají jen zcela nově založených spořících účtů.

Aktuální úrokové sazby a kalkulačka

V současné době je nabízen zvýhodněný úrok pro vklady nových klientů. Aktuální úrok je 2 % p. a. Týká se vkladů do 300 000 a platí jen pro první několik měsíců (dle aktuální nabídky). Získá jej nový klient, podmínkou je, že nikdy u ING neměl účet a zakládá spořící účet poprvé.

Po čtyřech měsících jsou vklady nadále úročeny vyhlášenou sazbou. Aktuální úroková sazba je 0,5 %. ING spořící účet kalkulačka vám spočítá výši zhodnoceného vkladu i se započtením zvýhodněných úroků a daně.

Úroky se připisují měsíčně, získáváte tedy i úrok z úroků.

ING konto podmínky

Za založení ING konta, převod peněz, vedení účtu ani elektronické výpisy neplatíte žádné poplatky. Zvýhodněné podmínky se vždy týkají nově založených účtů a banka málo oceňuje věrné klienty. ING konto zrušení a nové založení vás neoprávní k získání výhodnějších podmínek. Banka historii prověřuje. U ING máte možnost i využívání podílových fondů a pravidelných investic.

Jednorázový bonus dostáváte i za doporučení nového klienta, který si založí spořící účet nebo začne využívat podílový fond.

Recenze: ING spořící účet

Pro nové klienty je ING spořící účet jistě výhodný. Tyto výhody se ale po čase začnou smazávat a při stálém a dlouhodobém používání zjistíte, že na trhu existují i výhodnější spořící účty. Seznámit se můžete třeba s novinkou od Trinity bank nebo využívat zcela jiný způsob spoření.

Určitě oceníte založení ING účtu, vedení, zřízení a zrušení zdarma. Stejně tak je výhodou, že neplatíte za příchozí ani odchozí platby. Peníze si můžete kdykoliv převést na běžný účet.

Nevýhodou jsou právě zmíněné převody na běžné účty. Počet transakčních účtů, tedy účtů, na které převádíte zpět vaše peníze, je omezený. Větším problémem je ale delší čas na zpracování převodu. Pokud zadáte převod peněz v dopoledních hodinách, máte peníze na běžném účtu následující den. Bohužel odpolední hodiny, a to už i třeba po 14 hodině jsou problematické. Převod se nezpracuje ve stejný den a nastává jednodenní prodleva. Stejně tak není možné realizovat převod během víkendu nebo státních svátků.

Recenze nesmí zapomenout ani na úrokové sazby. Aktuálně naleznete výhodnější úrokové sazby (v případě, že budete spořící účet využívat déle, než 4 měsíce). Nepříjemné je i rozdělení úroků podle výše vkladu. Do 300 000 korun se vklady úročí 0,5 % p. a. nad 300 000 korun už jen sazbou 0,1 % p. a.

Spoření je možné mít jen v českých korunách a není možné vést účet v cizí měně. Z dlouhodobého hlediska titul nejlepší spořící účet ING nezíská.

ING internet banking

Jak již bylo zmíněno, ING několikrát změnila prostředí internetového bankovnictví. Stejně tak změnila i podmínky obsluhy. Nově je pro ING konto vstup na účet vyžadována i autorizace pomocí SMS zaslané na mobilní telefon.

Ovládání účtu je uživatelsky přehledné a budete potřebovat jen pár minut pro orientaci. Navíc se můžete těšit na poutavou grafiku.

ING spořící účet je jednoduchý na založení a nebudete platit žádné poplatky. Nicméně v současnosti naleznete i spořící účty s vyšším úrokových zhodnocením. ING spořící účet pro vás bude zajímavý v případě, kdy spolu s ním začnete využívat i podílové fondy.