V tomto článku se zaměřujeme na způsoby zahraničního posílání peněz, konkrétně převod peněz z Nového Zélandu do ČR. Informace využijí především cestovatelé, kteří vyrazili na Nový Zéland v rámci Working Holiday víz anebo studenti, kteří na Zélandu dlouhodobě studují. V neposlední řadě jsou převody peněz časté u expatů, tedy těch, kteří se rozhodli opustit Českou republiku a v našem případě zvolili Nový Zéland. Jak se z článku dozvíte, standardní převody typu zahraniční platba skrze banku Česká spořitelna jsou velmi náročné na poplatky a mají nevýhodný kurz. Využít ale můžete tzv. P2P směnárny.

Pojďme se podívat na to, jak nejvýhodněji poslat peníze z Nového Zélandu. Zde je tedy pár tipů, které se mohou velmi hodit.

Využít můžete multiměnový účet Wise, který nabízí založení i vedení 50ti účtů zdarma, včetně založení eurového účtu (EUR). Převod peněz je se středovým kurzem a nízkými transparentními poplatky.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

Online převody peněz jsou nejvýhodnější

Mezi nejvýhodnější směny novozélandského dolaru na českou korunu patří především ty, které provedete například s místním krajanem, který momentálně odjíždí. Využít můžete Facebook skupiny, pomohou vám s networkingem.

Zásadně nevýhodné je směňovat peníze v České republice, kdy NZD nabízí například Česká spořitelna. Směnu umožňují samozřejmě i jiné české banky (ČSOB, KB, FIO, Moneta a další), avšak dejte pozor především na kurz převodu a poplatky spojené s převodem.

Dále si můžete peníze vybrat z místního automatu, kde ovšem výběr částky bývá omezen na 800 NZD. Tudíž je nutné pokaždé platit další a další poplatky za výběr z bankomatu. Velmi výhodný převod lze ovšem uskutečnit i přes dva PayPal účty, kdy je jeden spojený s Českým Paypalem a druhý je vytvořený právě na Novém Zélandě. Co se týče hotovostních převodů, tak lze převážet pouze 10.000 NZD a nebo jinou cizí měnu v této hodnotě. Podívejte se na celou recenzi PayPal.

Levný převod s Wise i Currencyfair

Pokud chcete občas přijmout či naopak poslat peníze ze zahraničí, vyplatí se využít systému Wise, který je velmi praktický. Spoléhat se na svou banku se velmi často nevyplácí (nevýhodný kurz a poplatky za zahraniční převod), tudíž je zde TransferWise. U tohoto pomocníka zaplatíte transparentní poplatek za převod budete mít ve středovém kurzu, který vám mnohé banky zdaleka nenabídnou.

Jak poslat peníze na Nový Zéland či ze Zélandu do ČR

Máte v plánu vycestovat na Nový Zéland? Toužíte zde spojit příjemné s užitečným a užít si krás této země společně s uplatněním se na tamním pracovním trhu? Pokud milujete adrenalin a nebojíte se na dlouho dobu opustit svůj rodný kraj, jistě tuto cestu uspořádejte.

Při vaší návštěvě Nového Zélandu ovšem může nastat situace, kdy budete potřebovat své vydělané peníze poslat z Nového Zélandu do ČR. Cestovatelé v rámci WHS budou mít bankovní účet na Novém Zélandu, ze kterého peníze odešlou na svůj český účet.

Mezinárodní platby jsou především pro zélandské banky velmi složitou operací, kdy v podstatě ani vlastní zaměstnanci těchto bank mnohdy nemají úplně jasno v těchto transakcích. Z tohoto důvodu je dobré vědět, jaký způsob převodu peněz z Nového Zélandu do ČR je pro vás tím nejvýhodnějším. Doporučujeme vám porovnat jednotlivé varianty mezinárodních převodů na naší stránce Srovnání a recenze převodu.

ZDARMA VYZKOUŠET WISE

S multiměnovým účtem Wise si můžete:

  • zřídit až 10 čísel účtů včetně EUR
  • držet a směňovat až 50 různých měn se středovým kurzem
  • s debetní kartou platit doma i v zahraničí
  • zřídit virtuální kartu pro bezpečné platby na internetu
  • platební kartu napojit na Apple Pay i Google Pay

To vše transparentně a s minimálními poplatky. Zahraniční platby vás vyjdou mnohem výhodněji než prostřednictvím banky.