Indická rupie (INR)

Převod indické rupie na české koruny, eura nebo dolary anebo opačně zvládnete online. Sledujte nejen poplatky za převod, ale také směnný kurz INR. Do Indie vyražte s EUR nebo USD v hotovosti anebo na bankovním účtu. Indické rupie vyměníte na letišti.

Měna a peníze v Indii

Indická rupie je oficiální měna Indie. Její symbol je ₹ a mezinárodní kód je INR. Měna se dělí na 100 paise. Indická rupie má historii sahající až do 6. století př. n. l., kdy byly používány různé formy měny známé jako rupya, včetně stříbrných barů. Hodnota indické rupie se mění v závislosti na řadě faktorů, včetně inflace, ekonomického vývoje země a měnové politiky indické centrální banky, Reserve Bank of India.

Název měnyIndická rupie
Mezinárodní kódINR
Bankovky1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500 a 2000
Mince5, 10, 20, 25 a 50 paisů a 1, 2, 5 a 10 rupií
Aktuální kurz CZK/INR3.83 CZK

INR směnné kurzy

Hodnota indické rupie se mění v závislosti na řadě faktorů, včetně inflace, ekonomického vývoje země a měnové politiky indické centrální banky, Reserve Bank of India.

Pamatujte, že hodnota měny může kolísat a měnový kurz, který získáte dnes, nemusí nutně platit zítra nebo v budoucnosti. Pro nejaktuálnější informace o kurzu indické rupie doporučuji konzultovat příslušný zdroj nebo finanční instituci.

Převod peněz

Převod z Indie

INR - CZK

Převod indické rupie na českou korunu

INR - EUR

Převod indické rupie na eura

INR - USD

Převod indické rupie na americké dolary

Převod do Indie

CZK - INR

Převod české koruny na indickou rupii

EUR - INR

Převod eur na indickou rupii

USD - INR

Převod amerických dolarů na indickou rupii

Cestování po Indii

Dejte si pozor na velké bankovky, které mohou být falešné.

Mnoho bankovek je pokreslených tužkou nebo propiskou, najdete tam slova i obrázky. Většinou se nejedná o znehodnocené bankovky a normálně s nimi můžete platit.

Platba kartou v Indii

Platba kartou je v Indii možná většinou v lepších restauracích a obchodech. Funguje VIsa i Mastercard, cestovatelům však lze doporučit mít raději více platebních karet.

Výběr z bankomatu v Indii

Výběr z bankomatu je možný s českou platební kartou i mezinárodní platební kartou. Dostupnost bankomatů je ve větších městech poměrně uspokojivá. Bankomaty za výběr mohou strhávat poplatek (obvykle cca 100 - 200 Rs). Výběr z bankomatu doporu

Zajímavosti

Reserve Bank of India (RBI), založená v roce 1935, je centrální banka Indie s hlavním sídlem v Mumbaji. Její hlavní úkoly zahrnují regulaci měny, kontrolu peněžní politiky a dohled nad finančními institucemi v zemi. RBI má také monopol na vydávání bankovek v Indii. Je odpovědná za udržování finanční stability, podporu ekonomického růstu a kontrolu inflace. Rovněž hraje klíčovou roli v rozvoji infrastruktury platebního systému a poskytování finančních služeb pro veřejnost.

Send this to a friend