Investování

S penězi můžeme udělat v zásadě dvě věci – buď je utratíme anebo je investujeme. Investování znamená zřeknutí se okamžitého utrácení peněz s myšlenkou, že v budoucnu jich získáme více. Peníze generují peníze.

Investování ale není o tom rychle zbohatnout anebo vydělávat peníze bez práce. Především si musíme uvědomit, že každá investice s sebou přínáší určité riziko.

Investování není dnes jen o akciích, podílových fondech či finančních produktech nabízených bankou. Existuje široké možnosti, jak a kam investovat.

Konzervativní

Rádi ukládáte peníze bezpečně, máte důvěru v tom, že stát uchrání vaše peníze. Nemáte rádi riziko. Rozumíte inflaci. Nemusíte nutně své vklady zhodnocovat, důležité je pro vás o peníze nepřijít.

Dynamický

Investujete na delší časový horizont (5 let a více) a jste si vědomy ekonomických cyklů. Jste schopni podstoupit určité riziko s tím, že čím déle necháte pracovat peníze, tím spíše dosáhnete většího zisku.

Agresivní

Jste připraveni, že můžete ztratit všechny investované peníze. Hledáte způsoby, jak investovat s nejvyšším možným zhodnocením. Investujete na dlouhé časové období (7 let a více).

Investování do P2P půjček s 12 – 17 % p.a.

Investování do půjček skrze platformu Mintos se stává velmi oblíbené mezi drobnými i většími investory. Jedná se o alternativní investici vhodnou pro zvýšení diverzifikace. Zhodnocení se pohybuje průměrně kolem 12 % ročně, některé agresivnější strategie dokážou dávat až 17 % ročně.

Send this to a friend